SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Şike davası öncesi kavga çıktı!

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın da aralarında bulunduğu 6 sanığın Şike davası kapsamında yeniden yargılanmasına başlanacağı dava öncesi gerginlik yaşandı.

Güncellenme: 14:27, 13/01/2015
Şike davası öncesi kavga çıktı!

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım‘ın da aralarında bulunduğu 6 sanığın “Şike Davası” kapsamında yeniden yargılanmasına başlandığı Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı önüne gelmek isteyen Trabzonspor taraftarına polis müdahale etti.

Metrobüs durağının bulunduğu bölümde önlem alan polis ile açıklama yapmak için adliye önüne ilerlemeye çalışan Trabzonspor taraftarları arasında arbede çıktı. Bu arada adliye önünde polis barikatını aşmayı başaran bazı Trabzonspor taraftarlarıyla birkaç Fenerbahçeli taraftar arasında kavga yaşandı. Yumruklu kavgayı araya giren polisler önledi. 2 kişi gözaltına alındı.

METROBÜSTE GÖZALTI Adliye önünde açıklama yapmak istediklerini söyleyen Trabzonspor taraftarı uzun süre polise direndi. Polis tarafından Metrobüs üst geçidine çıkarılan taraftarlardan bazıları o sırada tek başına Adliyeye gelen Fenerbahçe formalı bir taraftarla tartıştı. Trabzonspor taraftarları, polisin Fenerbahçeli taraftara da engel olmasını istedi. Bu sırada iki Trabzonspor taraftarı Fenerbahçeli gencin formasını yırttı. Ardından da saldırdı. Araya giren Spor Polisi ekipleri saldırıda bulunan kişileri gözaltına aldı. Bölgede polisin aldığı önlemler devam ediyor.

TRABZONSPOR’DAN YENİ BAŞVURU

Trabzonspor’un avukatları yeniden görülen “Futbolda Şike” davasında “reddi hakim” talebinde bulundu.