SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş ve Galatasaray gibi Türk futbolunun iki devinin mücadele edeceği turnuvada rakiplerin takımlarımızın sıkletinde olmadığı öğrenildi.

16-18 Ocak tarihlerinde Alanya’da düzenlenecek organizasyona Santos ile River Plate’in katılacağı söyleniyordu. Ancak Santos’un yerine Brezilya Serie C Ligi’nde (3. Lig) mücadele eden Guaratingueta takımı dahil edildi.

River Plate ise A takımı yerine rezerv takımını Türkiye’ye gönderdi. ‘Millonarios’ lakablı Arjantin kulübünün Alanya’da mücadele edecek takımı tamamen yedek ve a takımda şans bulamayan oyunculardan oluşuyor.

Bu kadrounun teknik direktörlüğünü Gustavo Zapata yapıyor. Futbolseverlerin yakından tanıdığı ve futbol oynadığı dönemde transferde adı birçok kez G.Saray ile anılan Marcelo Gallardo’nun çalıştırdığı River Plate A Takımı yeni sezon hazırlıklarını Uruguay’da sürdürüyor.

İki sezondur Cimbom’un yakından ilgilendiği Eder Balanta, eski Trabzonsporlu Teofilo Gutierrez, ünlü golcü Fernando Cavenaghi ve Diego Simeone’nin oğlu Giovanni Simeone gibi yıldızları Türk futbolseverler göremeyecek. Galatasaray ve Beşiktaş’ın böylesine rakipler karşısında güçlerini ne kadar test edebilecekleri akıllarda büyük bir soru işareti oluşturuyor.