SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Karaman’dan Terim’e gönderme

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim'in, Uluslararası Antrenör Semineri'nde söylediği, "Dedikodu yapmayalım" sözlerinin hedefindeki isim olduğu iddia edilen Hikmet Karaman net konuştu.

Güncellenme: 10:29, 13/01/2015
Karaman’dan Terim’e gönderme

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim’in, 6-7 Ocak tarihlerinde Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen Uluslararası Antrenör Gelişim Semineri’nde yaptığı konuşmaların yankısı sürüyor.

İki gün süren seminerde toplam 5 saat konuşan Terim, isim vermeden bazı meslektaşları için, “Gözümüzü oyacağımıza, arkadan dolanacağımıza, dedikodu yapacağımıza, haddini aşan beyanlar vereceğimize çalışalım” ifadesini kullandı.

“GALATASARAY’I ŞAMPİYON YAPANLAR NARA ATMASIN!”

Çoğu kişi bu sözlerin hedefindeki kişinin Hikmet Karaman olduğunu iddia etti. Zira Karaman, 30 Aralık’ta Anadolu Ajansı’na verdiği röportajda, “Galatasaray Hamza hoca ile iyi yolda gidiyor. Bundan önce gelip orada şampiyon olanlar nara atmasın. Takımdaki iyi oyuncularla ‘Ben bunu yaptım’ diye kimsenin nara atmasına gerek yok” diyerek, Fatih Terim’e gönderme yapmıştı.

Hikmet Karaman Best FM’de ‘Konuşan Türkiye’ programında bu konuyla ilgili soruları yanıtladı. Karaman, her ne kadar ılımlı mesajlar verdiyse de Terim’e üstü kapalı gönderme yapmayı ihmal etmedi!

Fatih Terim'in açıklamalarını üzerine alınmadığını, eğer birileri birilerini kastediyorsa bu kişinin adının da verilmesi gerektiğini söyleyen Karaman isminin geçmesi durumunda cevabını vereceğini ifade etti.

“BU DURUMDAN HEPİMİZ SORUMLUYUZ”

Tecrübeli çalıştırıcı ayrıca, “Kulüplerimiz bu kadar borç içindeyse, milli takımların tüm kategorileri bu kadar başarısız bir seviyedeyse bizler bundan sorumluyuz. Tüm bu sorunların çözülmesi adına ben dahil olmak üzere Türk futbolundaki kişilerin kişisel hiçbir problemi işin içine katmadan, futbolu geliştirmek adına birbirimizle tartışmalıyız” dedi.

“BEN HİÇBİR SEMİNERDE…”

Yurtdışında birçok üst düzey seminere katıldığını ve seminerlerin nasıl olduğunu çok iyi bildiğini söyleyen Hikmet Karaman, “Ben hiçbir seminerde bu kadar uzun konuşulduğunu görmedim. Orada o kadar uzun süre kalmamın bana bir şey getireceğine inanmadığım için erkenden çekip gittim” şeklinde konuştu.

“GALATASARAY'DAN TEKLİF ALMADIM!”

Hikmet Karaman, Galatasaray’dan teklif alıp almadığı sorusuna ise, “Galatasaray'dan bana bir teklif gelmedi, bu konuyu uzatmaya gerek yok” cevabını verdi.

Yayınlanma Tarihi:10:26,