SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Francesco Totti’ye ağır suçlama

İtalya Tüketiciler Birliği Konfederasyonu, Roma-Lazio maçında attığı golden sonra sahada akıllı telefonla selfie yapan Roma'nın kaptanı Francesco Totti'nin cezalandırılmasını istedi.

Güncellenme: 14:29, 13/01/2015
Francesco Totti’ye ağır suçlama

İtalya 1. Futbol Ligi’nde geçtiğimiz hafta sonu oynanan Roma-Lazio maçında ev sahibi takımın efsane kaptanı Francesco Totti’nin, attığı ikinci golden sonra bir saha görevlisinden aldığı akıllı telefonla selfie çekmesi büyük yankı yaratmıştı.

 

Hemen herkes bunun masum ve tamamen doğal bir sevinç gösterisi olduğuna inanırken, İtalya Tüketiciler Birliği Konfederasyonu şok bir iddia ortaya attı. Birlik, Totti’nin, milyonlarca seyircinin önünde kullandığı aygıtın reklamını bilinçli bir şekilde yaptığını öne sürerek haksız rekabet suçu işlediğini ve bu yüzden gerek Futbol Federasyonuna bağlı Lig Birliği merkez ceza kurulu ve Haksız Rekabet Denetleme Kurulu tarafından da para cezasına çarptırılmasını istedi.

51 bin 252 kişinin doldurduğu Roma Olimpiyat Stadı’nda oynanan Roma-Lazio derbisinde ilk yarıyı 2-0 geride kapatan Roma, 48 ve 64. dakikalarda Francesco Totti’nin attığı gollerle beraberliği kurtarmıştı. Efsane futbolcu, attığı ikinci golden sonra bir saha görevlisinden aldığı akıllı telefonla selfie çekmiş, bu poz sosyal medyaya düştüğü an binlerce retweet almıştı.

ABD’li oyuncu ve komedyen Ellen DeGeneres de 2014 Oscar ödül töreninde Samsung telefonla selfie çekmiş, Hollywood yıldızlarının yer aldığı bu kare olağanüstü ilgi görmüştü. Sonrasında bu selfienin tamamen Samsung firmasının bir organizasyonu olduğu ortaya çıkarken, söz konusu kare tüm dünyada 2.3 milyon retweet alarak bu alanda rekor kırmıştı.

Hürriyet