SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Tarık ERYİĞİT / DIŞ HABERLER

Sezon başında kadrosuna kattığı isimler ile gündem yaratan Manchester United, son gün Monaco’dan Radamel Falcao’yu kiralayarak transferi tamamlamıştı.

Uzun süreli sakatlığı nedeniyle Dünya Kupası’nı kaçıran Falcao’nun Manchester United serüveni de pek istediği gibi başlamadı. Çoğu maçta yedek kulübesinde oturan Kolombiyalı yıldız, ligde oynadığı 12 maçın 7’sine ilk 11’de başlamış ve oynadığı 604 dakikada sadece 3 gol kaydedebildi.

Manchester ekibinin teknik direktörü Louis van Gaal’in henüz 90 dakika oynamak için hazır olmadığını söylediği Falcao’nun menajeri Jorge Mendes, yıldız golcünün geleceği hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Önümüzdeki sezon Falcao’nun hangi takımda oynayacağını kendisinin de bilmediğini söyleyen Mendes “O harika bir futbolcu ve inanılmaz bir golcü… Manchester United ona sahip olduğu için çok şanslı… Falcao’nun önümüzdeki sezon dünyanın en önemli kulüplerinden bir tanesinde oynayacağını garanti ederim. Ancak bu Manchester United mı yoksa başka bir kulüp mü olur onu bilemiyorum” dedi.

Manchester United’ın Falcao’yu satın alma opsiyonu olduğunu da hatırlatan Mendes “Bu fırsatı kullanırlar mı bilmiyorum. Şu anda takımda beklediği süreleri alamıyor. Eğer Manchester United onu sezon sonunda kadrosuna katmak istemezse seçenekleri düşüneceğiz” şeklinde konuştu.

Hatırlanacağı üzere sezon başında Falcao ile Real Madrid de ilgilenmişti. Yapılan görüşmelerden sonuç alamayan İspanyol ekibi, Manchester United’dan Javier Hernandez’i kiralamıştı.