SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

ING Bank’ın mobil cüzdan uygulaması ParaMara, Türkiye Basketbol Ligi’ne (TBL) sponsor oldu.

Abdi İpekçi Spor Salonu’nda düzenlenen törende, Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) ile sponsor firma arasında 1 yıllık anlaşma imzalandı.

TBF Genel Sekreteri Celal Arısan, TBL Direktörü Samer Şenbayrak, ING Bank Bireysel Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Barbaros Uygun ve ING Bank Dağıtım Kanalları, CRM ve İş Ortakları Direktörü Alper Gökgöz törende hazır bulundu.

ParaMara’nın reklam filminin gösterildiği törene katılan isimler, formalara ve basketbol topuna imza atarak sponsorluk anlaşmasını gerçekleştirdiler.

Törende konuşan Arısan, Türk basketbolunun son senelerde büyük başarılara imza attığını belirterek, “Özellikle 2014 yılı Türk basketbolu açısından son derece başarılı geçti. Takımlarımız birçok önemli başarıya imza attı. Sadece sportif anlamda elde edilen başarılar değil, TBF olarak düzenlediğimiz organizasyonlar anlamında da çok başarılı bir yılı geride bıraktık” diye konuştu

İlk yarısı dün tamamlanan TBL’nin de çok büyük bir heyecana sahne olduğunu vurgulayan Arısan, “Bu da Türk basketbolunun ne kadar güçlü olduğunu gösteriyor. TBL, Avrupa’nın en iyi ligi olarak değerlendiriliyor. Biz de bu ligi daha da iyi bir duruma getirmek için sponsorluk anlaşmaları imzalıyoruz. Bugün de ING Bank ParaMara’yla sözleşme imzalıyoruz. Bu sponsorluk anlaşmasından dolayı son derece memnunuz” ifadelerini kullandı.

TBL Direktörü Samer Şenbayrak ise TBL’nin, Avrupa’nın tartışmasız en iyi basketbol ligi olduğunu dile getirerek, “Biz de bu ligi biraz daha büyütebilmek, biraz daha geliştirebilmek adına vizyonumuz ve görevimiz doğrultusunda, ING Bank’ı da yanımızda görmekten dolayı oldukça mutluyuz” şeklinde konuştu.

TBL’nin kalitesini tartışmaya gerek olmadığını da vurgulayan Şenbayrak, “Türkiye’nin en çekişmeli liginde ne olacağını önceden kestirmemiz mümkün değil. ING Bank ve ParaMara’nın da bu lige büyük katkı sağlayacağını şimdiden müjdeleyebilirim. ParaMara’nın da gösterdiği gibi ING Bank yenilikçilik, teknoloji ve yaratıcılık konularında dünyanın önde gelen bankalarından. Biz de TBL olarak, taraftarlarımızla ilişkilerimizi aynı şekilde yürütmek istiyoruz ve özellikle bu uyumluluktan çok memnunuz” diye konuştu.

Töreni davetliler arasında takip eden TBF Yönetim Kurulu Üyesi Harun Erdenay da yaptığı açıklamada, buralara çok zor günlerden geldiklerini kaydederek, şu ifadeleri kullandı:

“Bugün sponsorların da desteğiyle basketbol, çok iyi noktalara geldi. Türkiye Basketbol Ligi de şu anda herkesin dile getirdiği gibi, Avrupa’nın en iyi ligi. Bunu biz değil, Avrupa’daki diğer menajerler, antrenörler ve oyuncular söylüyorlar. Böyle bir ligin de parçası ve destekçisi olan ING Bank ParaMara’yla birlikte inşallah daha yukarılara yürüyeceğiz.”

ING Bank Bireysel Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Barbaros Uygun ise TBF ile imzaladıkları sponsorluk anlaşmasını çok önemsediklerini kaydederek, “Türkiye Basketbol Ligi son derece profesyonelce yönetilen bir değer. Avrupa’da da ligler içinde en değerli lig olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Bizim de ING Bank olarak ParaMara’yla buna bir katkımız olabilirse, bundan son derece büyük bir memnuniyet duyacağız” dedi.

Ana hedeflerinin gençler olduğunu dile getiren Uygun, şunları söyledi:

“Özellikle 15-30 yaş arası gençler ana hedef kitlemiz. ParaMara olarak Türkiye Basketbol Ligi’yle 3 temel noktada örtüştüğümüzü görüyoruz. Baktığınız zaman Türkiye nüfusunun yüzde 50’sine yakını 15-30 yaş arasında. Bu kesimde bankacılık kullanımı da yüzde 50’nin altında. Dolayısıyla biz ParaMara gibi basit ve hızlı bir uygulamayla onlara hem finansı ulaştırmayı hem de küçük yaşlardan başlayarak tasarruf kültürünü desteklemeyi hedefliyoruz. İkinci nokta, hız ve paylaşım üzerine kurulu bir uygulamamız var. Dolayısıyla basketbol da hız ve paylaşım üzerine kurulu olduğu için bire bir ParaMara’yla örtüşüyor. Çok önemli bir nokta da, aynı basketbolda olduğu gibi çok önemli bir yol katettik. Avrupa’da basketbolumuz belli bir yere geldi. Basketbolda olduğu gibi ParaMara’yı da şimdiden Avrupa’ya ihraç etmeye başladık. Umarım burada el ele çok daha başarılı noktalara gideriz.”

ING Bank Dağıtım Kanalları, CRM ve İş Ortakları Direktörü Alper Gökgöz de ParaMara uygulamasıyla TBL’nin sponsoru olmaktan gurur duyduklarını kaydederek, “TBL’yle kitlelerimizin çok örtüştüğünü düşünüyoruz. ParaMara’nın daha genç ve dinamik bir hedef kitlesi var. Dolayısıyla basketbolla çok örtüşüyor. Basketbolseverlerin çok seveceği bir uygulama olacağını düşünüyorum” diye konuştu.

Yayınlanma Tarihi:13:27,