SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Trabzonspor ikinci yarı hazırlıklarına bugün salonda yaptığı antrenmanla başladı.

Trabzonspor, hazırlıklarını diğer takımların aksine Antalya yerine kendi tesislerinde sürdürmeyi tercih etti. Balıkesirspor maçının ardından yapılan altı günlük izinden sonra bordo mavililer bu sabah Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’nde yenilenen kondisyon salonunda ikinci yarının ilk antrenmanını gerçekleştirdi. Teknik Direktör Ersun Yanal yönetimindeki antrenmanda, bordo mavili oyuncular ısınma hareketlerinin ardından kuvvet ve dayanıklılık çalışması yaptı. Antrenmana Afrika Kupası nedeniyle milli takım kamplarında bulunan Belkalem, Medjani, Yatabare ve Constant ile sakatlığı bulunan Deniz Yılmaz katılmadı.

50 GÜNDÜR KAPALI

Trabzonspor’da göreve geldikten sonra antrenmanları basına ve taraftara açmayan Teknik direktör Ersun Yanal, bu kuralından ikinci yarı hazırlıkları sırasında da vazgeçmedi. Başarılı teknik adam, son olarak 24 Kasım’daki antrenmanın ilk 15 dakikasını basın mensuplarına açmıştı. Aradan geçen süre içinde sadece 10 Aralık’ta Polonya deplasmanında oynanan UEFA Avrupa Ligi maçı öncesinde kurallar gereği yine ilk 15 dakikası basına açık olarak çalışan bordo mavili takım, ikinci yarı hazırlıklarına da yine basına kapalı olarak başladı. Bu arada Trabzon’da 3 gün önce etkili olan kar yağışı nedeniyle tesislerdeki sahaların temizleme çalışmalarının sürdürüldüğü de belirtildi.

DOKTOR İSTİFA ETTİ

Trabzonspor’da kulüp doktoru Hakan Bozdoğan görevinden ayrıldı. Sağlık Kurulundan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Demir, Bozdoğan’dan gelen talebi yönetim kurulu olarak kabul ettiklerini ve sözleşmesini karşılıklı olarak feshettiklerini belirterek, “Görevinden ayrılan Bozdoğan’a bugüne kadar kulübümüze yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür eder, bundan sonraki yaşamında başarılar dileriz” dedi. Ömer Demir ayrıca Bozdoğan’a hizmetleri dolayısıyla bir teşekkür plaketi verdi. Trabzonspor’da yeni kulüp doktorunun önümüzdeki günlerde açıklanacağı vurgulandı.

HAKAN SAĞLIK KONTROLÜNDEN GEÇTİ

Trabzonspor’un Kayserispor’dan transfer ettiği kaleci Hakan Arıkan, bu sabah Trabzon’a geldi ve ayağının tozuyla sağlık kontrolünden geçti. Takımın sabah çalışmasına çıkmayan Hakan Arıkan’ın basına kapalı şekilde sözleşme imzalaması bekleniyor.