SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sahayı terk ettiler! Şike…

Heereneevn takımı, S.Liege ile oynadığı hazırlık maçında hakemin 4 penaltı çalması üzerine sahayı terk ederken, bu durum ''şike'' iddialarını gündeme getirdi.

Güncellenme: 11:10, 12/01/2015
Sahayı terk ettiler! Şike…

Avrupa futbolunun önde gelen ligleri devre arasına girmişken, takımlar da ikinci yarı öncesi hazırlık maçlarına çıkıyor. Hazırlıklarını İspanya’da sürdüren Heerenveen ve Standard Liege arasında oynanan hazırlık maçında yaşananlar, ”şike” iddialarını gündeme getirirken, hakeme öfkelenen Heerenveen takımı 90 dakika bitmeden sahayı terk etti.

Hollanda temsilcisi Heerenveen ile Belçika ekibi Standard Liege arasında oynanan maçta hakem tam 4 penaltı düdüğü çalarken, karşılaşmayı izleyenler bu kararlarınhemen hemen hepsinin ağır ve gereksiz olduğuna karar verdi.

Heerenveen adına 1 penaltı, Standard adına 3 penaltı kararı veren hakemin son düdüğü ise Hollanda temsilcisinin büyük tepkisine yol açtı. Heerenveen kalecisi Standard Liege’in son kullandığı penaltı atışını kurtarmayı başardı ancak hakem ceza sahası ihlali olduğu gerekçesiyle penaltıyı tekrarlatma kararı aldı. Bunun üzerine Heerenveen kalecisi ve oyuncuları büyük tepki gösterdiler ve sahayı terk ettiler.

Heerenveen’de forma giyen golcü oyuncu Thomas Dalgaard’da maç sonu yaptığı açıklamada bazı kararları oldukça garip bulduğunu söylerken, hakem için ”Saha içinde çok sinsice davrandı” ifadelerini kullandı.

ŞİKE2

Sporx

Yayınlanma Tarihi:11:08,