SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Tarık ERYİĞİT / DIŞ HABERLER

İspanyol basınından son haftalarda çıkan haberler, Barcelona’da başta Lionel Messi olmak üzere birçok futbolcunun Teknik Direktör Luis Enrique’nin taktiği ve antrenman sisteminden rahatsız olduğu şeklinde iddialarda bulunmuştu.

Bu söylentilere dahil olan İngiliz basını, Katalan ekibinde mutsuz olan Messi’nin, Manchester City ve Chelsea’nin gündeminde olduğunu yazıp, özellikle Chelsea’nin transferde önemli bir mesafe kat ettiğini savunmuştu.

BUNLARIN HEPSİ YALAN

Bütün bu yazılanlardan sonra gözler tabii ki dünyanın en değerli futbolcusu olarak gösterilen Messi’ye çevrildi. Barcelona’nın Atletico Madrid’i 3-1 yendiği maçın ardından açıklamalarda bulunan Arjantinli yıldız, dedikoduları sert bir dille yalanladı. Barcelona’dan ayrılmak istemediğini söyleyen Messi şunları söyledi:

“Chelsea ya da Manchester City’ye gideceğime dair haberler duyuyorum. Hatta bu kulüplerle görüşme yaptığım yazılıp çiziliyor. Bunların hepsi yalan… Ayrıca hakkımda eski takım arkadaşlarım Samuel Eto’o, Zlatan Ibrahimovic, Bojan Krkic ve teknik direktörümüz Pep Guardiola ile geçmişte sorun yaşadığım söyleniyor. Bu haberler de doğru değil…”

“AYRICALIĞIM YOK”

Barcelona’da teknik direktörleri belirlediği şeklindeki söylentilere de yanıt veren Messi “Ben de takım arkadaşlarım gibi kadroda bulunan futbolculardan biriyim… Özel bir ayrıcalığım yok! Ne teknik direktörün gönderilmesine ne de yeni teknik direktörün kim olacağına karar verebilirim. Bunlar Barcelona’daki havayı bozmak için uydurulan haberler” dedi.

Yayınlanma Tarihi:10:48,