SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mersin İY tehlikeden kurtuldu

Kırmızı-lacivertli kulüp, küme düşürülme iddialarına da konu olan 664 bin avro borcunu eski futbolcusu Spas Delev'in kulübü CSKA Sofya'ya ödedi

Güncellenme: 14:53, 12/01/2015
Mersin İY tehlikeden kurtuldu

Spor Toto Süper Lig ekibi Mersin İdmanyurdu, FIFA’nın küme düşürme cezası verebileceği iddialarına konu olan 664 bin avro borcunu, eski futbolcusu Spas Delev’in kulübü CSKA Sofya’ya ödedi.

Mersin İdmanyurdu Yönetim Kurulu Üyesi Ayhan Erdem, AA muhabirine, Delev’le ilgili tüm borçların kapatıldığını belirterek, puan silme dahil herhangi bir ceza durumunun söz konusu olmadığını belirtti.

Eski kaleci David Bicik’in alacakları nedeniyle FIFA’nın takıma getirdiği transfer yasağının kalkması için Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi’ne (CAS) yapılan itirazın ise 22 Ocak’ta karara bağlanacağını anımsatan Erdem, Bicik’in de alacağı kalmadığını ve kendisinin de bu yönde mahkemeye bilgi vereceğini söyledi.

Erdem, takımın ikinci yarı hazırlıklarını Antalya’da sürdürdüğünü ifade ederek, “22 Ocak’a kadar Belek’te kamp yapacağız. Bu süre içinde 2 hazırlık maçı oynayacağız. Kamp sonrası ise Başakşehir ve Beşiktaş maçları için İstanbul’a gideceğiz” dedi.

Geçen yıl kasımda yurtdışında bazı gazetelerde, Spas Delev’in kulübü CSKA Sofya’ya olan borçtan dolayı FIFA’nın Mersin İdmanyurdu’na küme düşürme cezası verebileceği yönünde haberler çıkmış, kulüp başkanı Ali Kahramanlı haberin asılsız olduğunu, borcu ödeyeceklerini bildirmişti.