SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’da yerli harekatı!

Sarı-kırmızılılar, G.Birliği’nin yükselen değeri Ahmet Çalık’ı ilk sırasına aldı. İkinci sırada Konyasporlu Selim var. Takas ve para formülü devreye sokulabilir.

Güncellenme: 08:30, 12/01/2015
Galatasaray’da yerli harekatı!

SARI-KIRMIZILI takımın teknik patronu Hamza Hamzaoğlu, devre arası transfer döneminde bir stoper ve bir forvet alabileceklerini söylemişti. Yönetim hem yabancı hemde yerli alternatifleri değerlendiriyor. Ancak bu sezonki kontenjan  sıkıntısı sebebiyle öncelik Türk oyuncularda… Akhisarsporlu Uğur'un transferi gerçekleşmedi. Bursaspor cephesi de G.Saray'dan teklif aldıklarını ancak Serdar Aziz'i satmayacaklarını açıklamıştı. Bunun üzerine yönetim farklı alternatiflere yöneldi.

G.Birliği'nin yükselen değeri Ahmet Çalık için temaslar başladı. 20 yaşında ve 1.84 boyundaki futbolcunun mukavelesi 2017'de tamamlanacak. G.Saray takas artı para formülüyle bu transferi bitirmek istiyor. Sarı kırmızılı takımın elinde yollamak istediği çok sayıda futbolcu bulunuyor. Ahmet için birkaç isim ve bir miktar para verilmesi planlanıyor. Genç futbolcu, “3 büyük takımda oynamayı herkes ister” diyerek transfere açık kapı bıraktı. G.Birliği'yle sıkı bir pazarlık yapılacak. Buradan olumlu sonuç alınamazsa Konyaspor'a dönülecek.

Yeşil- beyazlı ekipte iyi bir sezon geçiren 23 yaşındaki stoper Selim Ay için nabız yoklanacak. Ahmet Çalık için uygulanacak formül, Selim'de de geçerli olacak. Oyuncu konusunda yine sıkıntı çıkmaması bekleniyor. Ancak bonservis pazarlıklarında neler yaşanır bugünden kestirmek zor. G.Saray, stoper transferinde kararlı