SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’da devre arasındaki tek transfer planı olan stoper takviyesindeki girişimler olumsuz sonuçlandı. Sarı – Kırmızılılar, istediği özellikte ve maliyette yerli stoperi bulamadı.

Hamza Hamzaoğlu’nun listesinin ilk sırasında yer alan Akhisar Belediyespor’dan öğrencisi Uğur Demirok’un Trabzonspor’a gitmesi Sarı – Kırmızılılar’ın en büyük hedefini yitirmesine neden oldu.

Sarı – Kırmızılılar, Uğur Demirok’un ardından Bursaspor’un genç ismi Serdar Aziz’e yöneldi. Ancak Yeşil – Beyazlı kulübün istediği yüksek bonservis bedeli nedeniyle Serdar Aziz transferi de gerçekleşmedi.

Galatasaray, Uğur Demirok ve Serdar Aziz’in ardından Mustafa Yumlu için nabız yokladı. Trabzonspor’un tecrübeli oyuncusunun da transferinde ilerleme kaydedilemedi. Kasımpaşa’nın başarılı ismi Ryan Donk transferi ise yabancı kontenjanı nedeniyle askıya alındı.

Bu 4 isimde gelişme sağlamayan Sarı – Kırmızılılar, listesindeki alternatif isimlere yöneldi. Torku Konyaspor’dan Selim Ay ve Gençlerbirliği’nden Ahmet Çalık için temasların sürdüğü öğrenildi.

Ligtv