SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fırtına Kartal’a rakip oldu

Bordo-mavili kulüp Beşiktaş’ın da gündeminde olan 24 yaşındaki orta saha için girişimlerini hızlandırdı. Kulüp CEO’su Burak Gürdal, Almanya’ya giderek transferi bitirmeye çalışacak

Güncellenme: 08:33, 12/01/2015
Fırtına Kartal’a rakip oldu

OZAN Tufan ve Erkan Zengin transferlerinde Fenerbahçe ile karşı karşıya gelen Trabzonspor, bu kez Tolgay Arslan için Beşiktaş'la kapışıyor… Teknik direktör Ersun Yanal'ın isteği doğrultusunda Hamburg'da top koşturan başarılı orta saha oyuncusu ile temasa geçen bordo-mavili yönetim, mukavelesi sezon sonunda bitecek olan Tolgay'a yıllık 1 milyon Euro civarında bir rakam teklif etti. Önerdiği rakamla Beşiktaş'ı geride bırakan Karadeniz ekibi, futbolcunun kulübüyle de bonservis konusunda pazarlıklarını sürdürüyor. Hamburg'un 1 milyon Euro'ya gurbetçi oyuncuyu satmaya sıcak baktığı konuşuluyor.

SORUN EŞİ

TOLGAY Arslan'a maddi yönden cazip bir teklif sunan Trabzonspor, şimdi ise 24 yaşındaki futbolcunun Türkiye'ye gelmek istemeyen eşini ikna etmek için çabalıyor. Tolgay'ın eşiyle Almanya'da görüşecek olan kulüp CEO'su Burak Gürdal, transferi bitirmeye çalışacak. Aksi halde alternatif isimlere yönelinecek. Gurbetçi oyuncuya Herta Berlin de talip.