SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Takımın devre arası kampı için Antalya’nın Belek beldesindeki otelde düzenlenen imza törenine, Eskişehirspor Kulübü Başkanı Mesut Hoşcan ve Başkan Yardımcısı Ahmet Yalçın katıldı.

Başkan Mesut Hoşcan, Eskişehirspor tarihinde yeni bir sayfa açıldığını belirterek, “Skibbe ile yarım kalan bir işimiz vardı, kendisi onu tamamlamaya geldi” dedi.

Eski teknik direktörleri Ertuğrul Sağlam’a 1,5 yıllık süreçte verdiği hizmetlerden dolayı teşekkür eden Hoşcan, “Skibbe ile daha önce de çalışmıştık. Yarım sezonluk o dönemde, o yarım dönemde, kendisi çok başarılı olmuştu. Skibbe ile yarım kalan bir işimiz vardı, kendisi onu tamamlamaya geldi” diye konuştu.

Hoşcan, Skibbe döneminin camiaya hayırlı olmasını temenni ederek, şöyle devam etti:

“Eskişehirspor’un puan olarak bulunduğu nokta hoşumuza gitmiyor. Bunları aşacağımıza inanıyoruz. Lige renk katan, duruşuyla yapısıyla ilkeleriyle bütün olan Eskişehirspor’un ikinci yarıda çok daha iyi yerlere geleceğinden en ufak endişemiz yok. Geçmiş geçmişte kaldı, hedefimiz yarınlar. Yarınlara da umutla ve iyi niyetlerle bakacağız. Önümüzün aydınlık olacağına inanıyorum.”

“ESKİŞEHİRSPOR’A DÖNDÜĞÜM İÇİN MUTLUYUM”

Teknik direktör Michael Skibbe ise 3 yıl önce Eskişehirspor’da görev yaptığını hatırlatarak, “Burada çok güzel zaman geçirdim. Eskişehirspor’a geri döndüğüm için mutluyum” ifadesini kullandı.

O dönem kulübün mali durumuna bakıldığı zaman belirledikleri hedefe ulaşmalarının mümkün görünmediğinin altını çizen Skibbe, “Görev yaptığı altı aylık dönemde Mesut Hoşcan ile güzel bir dostluk kurduk. Üç yıl önce burada başlattığım ama bitiremediğim iş için buraya geldim. Bunun öncelikli sebebi de Mesut Hoşcan’ın bana verdiği güven” dedi.

Öncelikli hedeflerinin sportif anlamda alt sıralardan kurtulup, üst basamaklarda kendilerine yer bulmak olduğunu dile getiren Alman teknik adam, “Aynı zamanda gelecek sezonun hazırlığını yapmak ve yeni stadımızla birlikte herkesle rekabet edebilecek takım oluşturmak istiyoruz. Gece gündüz çalışıp bu takımı üst sıralara taşımak için gayret göstereceğiz. Mevcut kadroyla iyi birliktelik oluşturacağımıza da inanıyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Skibbe, daha önce 2010-2011 sezonunun ilk yarısında da Eskişehirspor’da görev yapmış, takımın başında sahaya çıktığı 17 maçta, 9 galibiyet, 3 beraberlik ve 5 yenilgi elde etmişti.