SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Tarık ERYİĞİT / DIŞ HABERLER

İsveç Ligi’nin köklü kulüplerinden Halmstad’ın deplasman forması, tartışmaları beraberinde getirdi. Özellikle taraftarların büyük tepkisini çeken forma, kaptan Jesper Westerberg’in de isyan etmesine neden oldu.

Yeni deplasman formasını Westenberg’e gösteren kulüp yetkilileri hiç beklemedikleri bir tepki aldı. Olayın şaka olduğunu sanan savunma oyuncusu, formanın gerçek olduğunu öğrenince önce resmi “Twitter” hesabından tepkisini ortaya koydu. “Sanırım tasarımı yapan şirkette bazı sıkıntılar olmuş” şeklinde Tweet atan Westerberg’e taraftarlar da destek çıktı.

Daha sonra konu ile ilgili İsveç basınına açıklama yapan Westerberg “Formayı görünce şoke oldum! Benim için tarif edilmesi zor bir andı… Neden yeşil tercih edilmiş bilemiyorum. Kulüp renklerimizde böyle bir renk yok. Normalde formaların kulübü temsil eden renklerden oluşması gerekiyor. Bilemiyorum… Bu renk ile hiç alakamız yok” şeklinde konuştu.

Konuşmalarını esprili bir şekilde sona erdiren Westerberg “Kulübümüzün logosunda mavi, beyaz ve siyah renkler var. Ancak son dönemde kullandığımız deplasman formaları ilginç renklerden seçiliyor. Bir ara neon yeşili ve sarısı renkler kullandık. Şimdi de bu formayı dizayn ettiler. Bir sonraki deplasman formamızın hangi renk olacağını şimdiden merak ediyorum” dedi.

B6-rLlzCAAEEK87