SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Aziz Yıldırım hakim karşısına çıkıyor

Şike davası kapsamında yeniden yargılanma kararı verilen Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ile beraber 6 kişi yarın hakim karşısına çıkacak.

Güncellenme: 15:21, 12/01/2015
Aziz Yıldırım hakim karşısına çıkıyor

Futbolda şike iddialarına ilişkin davada “şike yapmak ve örgüt kurmak” suçundan aldığı 6 yıl 3 aylık hapis cezasının onanmasının ardından Aziz Yıldırım 6526 sayılı Terörle Mücadele Kanunu’nda yapılan değişiklik ve “kumpas” iddialarını gerekçe gösterip yeniden yargılanma ve infazının ertelenmesini talep etti.

MAHKEME : “YENİDEN YARGILANSINLAR”

Talebini değerlendiren İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi Aziz Yıldırım, Ahmet Çelebi, İlhan Yüksel Ekşioğlu, Olgun Peker, Selim Kımıl ve Abdullah Başak hakkında 6526 sayılı Terörle Mücadele Kanunu’nda yapılan değişikliği gerekçe göstererek yeniden yargılanmasına hükmetti.

“YENİDEN YARGILAMA” KARARINA İTİRAZLAR REDDEDİLDİ

Karara Trabzonspor ve Bucaspor’un yaptığı itiraz reddedilince karar kesinleşmiş ve mahkeme yeniden yargılama tarihi olarak 13 Ocak 2015 verdi. Yargılama İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi’nin adliyenin birinci katındaki kendi duruşma salonunda görülecek.

YARGITAY’DAN DÖNEN DAVA DA AYNI GÜN

Öte yandan yine yarın Yargıtay’ın bozma kararının ardından Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz, eski Beşiktaşlı yönetici Serdar Adalı, Fenerbahçeli yönetici Şekip Mosturoğlu’nun da aralarında bulunduğu 31 sanığın yargılandığı dava da yine aynı mahkemede görülecek.

KUMPAS İDDİALARINA DA SORUŞTURMA

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu da geçtiğimiz günlerde, Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım’ın yaptığı suç duyurusu üzerine, “Şike davasında kumpas” iddialarına ilişkin soruşturma başlattı. Soruşturma kapsamında Yıldırım’ın müşteki olarak ifade vermesi bekleniyor.

Yayınlanma Tarihi:14:43,