SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Ayrılmaya niyetim yok”

Fenerbahçe'nin sezon başı kadrosuna kattığı ancak şu ana kadar istenilen performansı gösteremeyen Diego Ribas, Antalya'da açıklamalarda bulundu. Takımdan ayrılmayacağını belirten Diego, "3 sene daha buradayım" dedi.

Güncellenme: 17:03, 12/01/2015
“Ayrılmaya niyetim yok”

Fenerbahçe’nin Brezilyalı oyuncusu Diego Ribas açıklamalarda takımın kamp yaptığı Antalya’da değerlendirmelerde bulundu. Ülkesinin basınında adı uzun süredir Santos’la anılan yıldız oyuncunun açıklamaları şöyle:

Kamp mükemmel geçiyor. Çalışma ortamı gerçekten harika… Artık izleyenlere farklı bir Diego göstermek istiyorum. Benim daha farklı şeyler yapabileceğimi herkes biliyor. Ancak ben az da oynasam fazla da oynasam önemli olan takımın kazanması. Bu seneki hedefimiz de şampiyonluk…

Bugün kendimi ilk güne oranla daha fazla adapte olmuş, daha fazla alışmış görüyorum. Tüm oynadığım takımların dışında buranın özelliği benim en büyük değişimi yaşadığım yer olması. Ülke anlamında, kültür anlamında çok değişik bir yere geldim.

“TEKNİK DİREKTÖR DEĞİŞİKLİĞİ ETKİLEDİ”

“Ayrıca sezon başı bir teknik direktör değişikliği yaşadık. Bu tür değişimler hiçbir takım için kolay değildir. Bunları birilerini suçlamak ya da bazı şeylere sebep bulmak için söylemiyorum. Bunları negatif şeyler bulmak için de söylemiyorum. Ancak her zaman zamana ihtiyaç vardır. Tek belirtmek istediğim bu…

Belki de iyi performans gösterememiş olmamamın sebebi, çok fazla katkı sağlamak istememden dolayı olabilir. Çünkü saha içinde gerçekten elimden gelenin en iyisini vermeye çalışıyorum.”

“FENERBAHÇE TARAFTARI GÖRDÜKLERİMİN EN İYİSİ…”

“Fenerbahçe taraftarlarının beni sevdiğini göstermesi benim içimde bir aidiyet duygusu yaratıyor. Onlara tüm kalbimle teşekkür ediyorum. Ne kadar sadık bir taraftar grubu olduklarını da bana gösterdiler. Oynasam da, kulübe de otursam da bana hep aynı desteği verdiler. Ben de bunu hiçbir zaman unutmayacağım. Hayatımda tanıdığım en mükemmel taraftar grubu… Buraya gelmeden önce de bana Fenerbahçe taraftarından bahsetmişlerdi. Kesinlikle şunu söylemiliyim ki, onların bana verdiği desteğin, sevgini ve saygının karşılığını verebilmek için elimden gelenin en iyisini yapacağım.”

BREZİLYA’YA DÖNECEK Mİ?

“Gerçekten basında çıkan haberler beni de şaşırtıyor. Başkan, buraya geldiğimden beri benim için en önemli insan oldu ve basına karşı bu durumu netleştirmiş olması benim için çok önemliydi. Benim Fenerbahçe’yle 3 yıllık sözleşmem var ve bunu bitirmek istiyorum. Ayrıca ayrılma fikri hiçbir zaman aklımın ucundan geçmedi. Bir kez daha bu takımın şampiyon olmasını çok istiyorum. ”

İKİNCİ YARI VE FİKSTÜR…

“En az ligin ilk yarısı kadar zor olacak. Kesinlikle kolay bir ikinci yarı olmayacak. 10 tane deplasman maçımız var. Türkiye’de deplasman maçlarının ne kadar zor olduğunu ben de şu ana kadar net şekilde gördüm. Biz de buna göre çalışmalarımızı sürdürmeliyiz. Derbileri içeride oynamak tabii ki bir avantaj ama kolay olmayacak.”

TRİBÜNLERİN BOŞLUĞU…

“Taraftarımız stattayken bizim işimiz daha kolay oluyor. Çok farklı bir atmosfer yaşıyoruz. Eğer ikinci yarıda stat dolarsa bizim işimiz çok daha kolay olacak.”

DÜNYA FUTBOLU…

“İngiltere Ligi’ni de tabii ki takip ediyorum ama İspanya ve Almanya’yı daha çok izliyorum. Tabii ki belirttiğiniz gibi 2-3 takımın daha güçlü olduğu bir durum İspanya’da var. Belki bu İngiltere’de biraz farklı ama bu sene de orada Chelsea çok iyi gidiyor. Ancak ben böyle birkaç takımın ligi önde götürmesinin keyif kaçırdığını düşünmüyorum. İspanya’da da oynadım ve 3 takımın mücadele içinde olması beni hep heyecanlandırdı ve orada şampiyonluk sevinci yaşadım.”

“ALMANLAR SABREDİYOR”

“Almanya’da 6 sene futbol oynadım. Onların başarısı uzun bir sürece dayanıyor. Yatırımlarını yapıp, belirli bir sabır, organizasyon ve düzen sonunda başarılarını elde ettiler. Aynı zamanda farklı bir kültüre de sahipler. Bu düzenleri sayesinde başarılarını elde ettiler. Geçekten büyük bir sabra sahipler. Kaybetseler de aynı felsefeden asla vazgeçmiyorlar. Günlük sonuçlara bağlı kalmadan hedeflerine yürüyorlar. Bu sabır birçok ülkede yok. Hep olumlu şeyler söyledim, tek olumsuz şey havaydı. Kışları gerçekten çekilmez oluyor. ”

“TÜRKİYE’DE BAŞARI İÇİN HER İMKAN VAR”

“Harika bir lig var burada. İnanılmaz bir futbol sevgisi var. Türkiye’nin de Almanya olması için her şart uygun diye düşünüyorum”

 

Yayınlanma Tarihi:17:02,