SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Arda Turan’ın oyu olay oldu!

Atletico Madrid'in yıldız futbolcusu Arda Turan, FIFA'nın düzenlediği Ballon d'Or (Altın Top) Ödülü ile Yılın Teknik Direktörü oylamasında kimlere oy verdi. İşte olay yaratacak oylar...

Güncellenme: 23:02, 12/01/2015
Arda Turan’ın oyu olay oldu!

Arda Turan’ın Ballon d’Or için oy verdiği isimler 1. Cristiano Ronaldo, 2. Arjen Robben olurken, 3. sırada Karim Benzema’yı listesine yazdı. Ancak Arda, “En İyi Teknik Direktör” oylamasında hocası Diego Simeone’yi son sıraya koyarak büyük şaşkınlık yarattı.

Milli futbolcumuz en iyi teknik direktör seçiminde Diego Simeone’yi 3. sırada oylarken, 1. sıraya Jose Mourinho’yu koydu, Almanya Milli Takımı ile Dünya Kupası zaferi yaşayan ve ödülü kazanmayı başaran Joachim Löw ise Arda tarafından 2. sırada yazıldı.

Arda’dan açıklama geldi

Kamuoyunda Simeone’yi 3. sırada yazması olay haline gelen Arda Turan konu hakkında açıklama yaptı. Arda, “Şahsım Ronaldo’ya en yüksek oy, Simeone’ye en yüksek oy verilmesini söylemişimdir. O dönemde birinci kaptan bunlara karar verecektir. Kaptanlık belirsizliği bu seçimlere yol açmış olabilir, benim için Cholo dünyanın en iyi teknik direktörüdür. Ve bu ödülü en çok o haketmiştir. Onun kazanması şahsımın kazanması anlamına geleceğinden bu belirsizliği düzeltmek istedim. Saygılarımla.”

Öte yandan Fatih Terim’in oy verdiği isimler ise sırasıyla Cristiano Ronaldo, Arjen Robben ve Karim Benzema oldu. Lionel Messi’nin oy verdiği isimler sırasıyla Angel Di Maria, Andres Iniesta ve Javier Mascherano olurken, Cristiano Ronaldo’nun oy verdiği isimler ise takım arkadaşları Sergio Ramos, Gareth Bale ve Karim Benzema oldu.

Yayınlanma Tarihi:22:57,