SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kulübün resmi internet sitesinden yapılan açıklamada “VfL Wolfsburg Junior Malanda için yasta” ifadesi kullanıldı.

Belçikalı oyuncunun bugün trafik kazasında hayatını kaybettiğine işaret edilen açıklamada, takımın bu akşam için planlanan Güney Afrika’ya uçuşunun şimdilik iptal edildiği bildirildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Wolfsburg Kulübü’nün Üst Yöneticisi (CEO) Klaus Allofs, genç oyuncunun ölümünden dolayı derin üzüntü içinde olduklarını ve şaşkınlığı kelimelerle ifade edemediğini belirtti.

Allofs, Malanda’nın gelişiminin henüz başında olan mükemmel bir futbolcu olduğunu ifade ederek, “Hepimiz onu seviyorduk. Hayat dolu bir insandı” dedi.

“Bizim yanımızda olmadığına hala inanamıyoruz” ifadesini kullanan Allofs, “Bu zor zamanda düşüncelerimiz ailesinde ve yakınlarında” açıklamasında bulundu.

Malanda’nın ölümünden dolayı üzüntülerini dile getirmek için çok sayıda taraftarın Wolfsburg’daki Volkswagen Arena stadının çevresine geldiği bildirildi.

Wolfsburg ekibinin kış kampı için Güney Afrika’ya gidip gitmeyeceğinin şimdilik belirsiz olduğu ifade edilirken, kampın iptal edilip edilmeyeceğine yarın karar verileceği kaydedildi.

Malanda’nın içinde bulunduğu otomobil, Porta Westfalica yakınlarında A2 otoyolunda şoförün aşırı hız yapması ve yağmurdan dolayı kaygan olan zeminde yoldan çıkmış ve bir ağaca çarpmıştı. Aracın arkasında oturan oyuncunun kazanın etkisiyle otomobilden fırladığı ve olay yerinde hayatını kaybettiği belirtilmişti. Aracın içinde bulunan diğer iki kişi ise ağır yaralı olarak hasteneye kaldırılmıştı.