SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

PTT 1’inci Lig’de devreyi play off hattında tamamlayan, ara transferde kadrosunu takviye etmeyi planlayan Karşıyaka, Tiago engeline takıldı. Yeşil kırmızılı ekip 5 yıldır başını ağrıtan Tiago’nun halen ödenmeyen 300 bin dolar alacağı nedeniyle transfer yasaklısı konumuna düştü.

FIFA, halen Adanaspor’da forma giyen Brezilyalı oyuncunun 2010- 11 sezonundan kalan 130 bin dolar alacağı için kulübe 1.5 yıl önce 372 bin dolar fatura çıkardı. Tiago’yla Nisan ayında anlaşan yeşil kırmızılılar taksitlendirilen paranın yalnız ilk taksidini ödeyince oyuncu yine FIFA’nın yolunu tuttu. Bunun üzerine FIFA, sorun çözülene kadar Karşıyaka’ya transfer yasağı getirdi.

Geçtiğimiz günlerde İzmir’e gelen ve alacağı için daire teklif edilen futbolcuyla pazarlık sürüyor. Tiago’nun avukatının iyi ilişkiler içinde olduğu Karşıyaka ile anlaşma yoluna gitmeyi istediği öğrenildi.

İkinci yarı hazırlıklarına başlayan Karşıyaka’da yönetim, Teknik direktör Yusuf Şimşek’le ara transferle ilgili ilk toplantıyı yaptı. İlk etapta oyuncularının ve teknik heyetin alacaklarının ödenmesini talep eden Şimşek, ayrılan Ofoedu, Berkan, Loriya’nın yerine kanat oyuncusu, sol bek, alternatif kaleci istedi. Teknik adam santrfor ile ön liberoya da ihtiyaç duyduklarını söyledi.

BALIKESİRSPOR’LA PAZARLIK

Karşıyaka’da ücretini alamadığı gerekçesiyle Futbol Federasyonu’na başvurarak sözleşmesini fesheden Berkan ise Balıkesirspor’la söz kesti. Yönetim, daha önce alacaklarına karşılık daire vermeyi taahhüt ettikleri Berkan’la pürüzleri gidermeye çalışıyor.