SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bursaspor’un Texas Taraftar Grubu, kulübe verilen Avrupa kupalarından 1 yıl men cezasının sorumlularının belirlenmesi için yönetim kurulundan mali kurul yapılmasını talep etti.

Grubun lideri Selim Kurtulan, Tarihi Merinos Tren İstasyonu Sosyal Tesisleri’nde bazı üyelerin katılımıyla yaptığı basın açıklamasında, UEFA Tahkim Kurulu’nun Zambiyalı oyuncu Collins Mbesuma’nın bonservis bedelini geç ödediği gerekçesiyle Bursaspor’a Avrupa kupalarından 1 yıl men cezası verdiğini hatırlattı.

Herkesin, olayları görmezden geldiğini savunan Kurtulan, sorumluların en kısa sürede bulunması gerektiğini söyledi.

Yeşil-beyazlı takımın, Avrupa kupalarına katılmasının en büyük hakkı olduğunu vurgulayan Kurtulan, şunları kaydetti:

“Bu sene kaçıncı olursak olalım Avrupa’ya gidemiyoruz. Bursaspor taraftarları olarak bunun nedenleri öğrenmek istiyoruz. Bu, büyük bir suçtur. 15 gün içinde kulübün mali kurul yapmasını istiyoruz çünkü Bursaspor’un borçları çok fazla. Bu kulübe kimse destek çıkmıyor. UEFA’ya niye gidemiyoruz, bunun sebeplerini bilmek istiyoruz. Bir şehrin, bir taraftarın kaderiyle böyle oynanmaz. Futbolcular formalarını terletecek ama sezon sonunda para yüzünden Avrupa’ya gidemeyecekler. Böyle bir şey olamaz. Acilen mali kongre istiyoruz. Mali kongre yapılsın ve ne kadar borç olduğu, her şey konuşulsun. Ayrıca bu işe Bursaspor taraftarının sahip çıkması lazım. Herkes susuyor, böyle olmaması lazım. Bursaspor hepimizin, herkes sahip çıksın.”

Yayınlanma Tarihi:13:52,