SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Pereira’da ‘Maxi’mum fark

Benfica ile sezon sonunda sözleşmesi bitecek olan Maxi Pereira’yla pazarlıklar kızıştı. Beşiktaş 1.2 milyon Euro önerdi, 30 yaşındaki oyuncu 2 milyon Euro istedi.

Güncellenme: 09:41, 11/01/2015
Pereira’da ‘Maxi’mum fark

Ersoy ÖZDEM

MİLOSEVİC'İ alarak stoper sıkıntısını tam anlamıyla çözen Beşiktaş'ta şimdi tümgözler gelecek yeni sağ beke çevirildi. Birinci hedef olan Maxi Pereira'yla ile pazarlıklar devam ediyor. Slaven Bilic'in çok istediği 30 yaşındaki futbolcunun sezon sonunda sözleşmesi bitiyor. Bu nedenle bonservisi konusunda pek sıkıntı yok. Kartal 1.2 milyon Euro teklif etti. Pereira ise senelik garanti ücret olarak tam 2 milyon Euro istedi.

SİYAH-beyazlılar bu rakamı aşağıya çekmek için uğraşıyor. Eğer Uruguaylı futbolcu 2 milyon Euro ve civarı ücrette diretirse rota alternatif isimlere çevrilecek. Gündemdeki diğer iki futbolcu da İsveç'ten… Üstelik daha genç. Bunlardan biri Johan Larsson. 24 yaşındaki oyuncu bek olmasına rağmen hem gol atıyor hemde fazlasıyla asist yapıyor.

Tecrübe farkı yüzünden… 

BİR diğer İsveçli Emil Kraft ise 20 yaşında. Pereira olmazsa bu iki futbolcuya rota kırılacak. Ancak öncelik hala Maxi Pereira'da. 96 kez Uruguay Milli Takımı'nın formasını giyen Pereira, tecrübeli farkıyla Bilic'in cezbediyor. Latin futbolcu, bu sezon 23 resmi maça çıktı 2 gol attı, 7 asist yaptı.