SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş’ta Mustafa Pektemek krizi

Sezon sonu sözleşmeleri sona erecek oyuncularla görüşmelerini sürdüren Beşiktaş yönetimi en büyük sıkıntıyı Mustafa Pektemek konusunda yaşıyor.
Galatasaray derbisi öncesinde 2. Başkan Ahmet Nur Çebi, elinde yeni mukavelelerle kampa gitmiş, Cenk Gönen, Ersan Gülüm ve Veli Kavlak’la yeniden anlaşma sağlamış, imzaları attırmıştı. Mustafa Pektemek ve Atiba ile görüşmelerin devam ettiği açıklanmıştı.
Ancak siyah-beyazlı yöneticiler Trabzonspor karşılaşmasında yaşadığı sakatlık nedeniyle uzun süre takımdan ayrı kalan Mustafa Pektemek’i bir türlü ikna edemiyor.
Beşiktaş’a geldiğinden beri yaşamadığı sakatlık kalmayan 26 yaşındaki milli forvete son olarak 1 milyon 200 bin Euro garanti ücret teklif edildi.Mustafa’nın ise 1 milyon 800 bin Euro’da ısrarcı olduğu ifade ediliyor.
Bu arada Mustafa’nın ismi bir süredir Fenerbahçe ile de anılıyor. Kanarya, hem Mustafa hem de Veli için nabız yoklamıştı. Gençlerbirliği’nde oynadığı dönemde de F.Bahçe’nin markajında olan golcü futbolcunun bu nedenye istediği parada indirime gitmediği öne sürülüyor.