SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’ın eski yardımcı antrenörü Hasan Şaş, NTV Spor’da yayınlanan 90+ programında transfer gündemini yorumladı ve Fenerbahçe’nin Erkan Zengin ile Ozan Tufan girişimi hakkında dikkat çeken sözler kullandı.

Erkan Zengin’in, G.Saray’ın sezon başında transfer ettiği kanat oyuncuları Olcan ve Yasin’den iyi olduğunu belirten eski antrenör, “Erkan Zengin’e 2 az. 3,5-4 eder Erkan. Ben Erkan Zengin’i Fenerbahçe’de banko oynatırım. Erkan, Ozan Tufan’a göre kendini daha iyi göstermiş bir oyuncu. Ozan 8-9 aydır bizim futbol hayatımızda. Erkan’ın sanki yararlı olabilecek bir şeyi var. Olcan ve Yasin’den çok daha iyi oyuncu Erkan Zengin” ifadelerini kullandı” ifadelerini kullandı.

“OZAN İÇİN 5,5 MİLYON EURO ALSIN, DUA ETSİN”

Ozan Tufan için 10 milyon euro bonservis bedeli istenmesini eleştiren Şaş, “Bursaspor, Ozan Tufan için 10 milyon Euro istemiş. Bunlar euronun kaç lira olduğunu biliyor mu? Ozan Tufan kanat takıp uçsa bile 10 milyon Euro etmez. 10 milyon euro artık yok. Kulüplerin bunu bilmesi lazım. Bursasporlu bir yöneticinin 10 milyon euroya oyuncu satamayacağını bilmesi lazım. 4 milyon euro çok iyi paradır. Fenerbahçe kulübü de iyi rakam vermiş. Demek ki 5,5 milyon euroda anlaşılacaktı. 5,5 çok büyük para. Alsın 5,5 milyonu dua etsin” dedi.

“BİZ DE ERKAN ZENGİN’İ İSTEDİK, 11 MİLYON EURO İSTEDİLER”

Erkan Zengin için Galatasaray’da görev yaptığı dönemde girişim yaptıklarını itiraf eden yorumcu, “Zamanında biz de istedik Erkan Zengin’i aradık, 11 milyon euro istediler. Hocam 11 trilyon, hemen alalım dedim. 4, 4.250 milyon euro falan ediyordu. Sonra tekrar aradılar, “benim dilim sürçtü dedi, 11 milyon euro diyecektim” dendi” diye konuştu.

Yayınlanma Tarihi:20:53,