SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray'da önceki gün yaşanan ‘Sneijder görüşmesinin' perde arkasına dair ilginç iddialar var.

Hollandalı yıldızın menajeri Guido Albers, İstanbul'a gelmiş ve Juventus'un teklifini iletmişti. Yöneticiler Abdurrahim Albayrak ve Ali Dürüst'ten “Satmıyoruz” yanıtını almıştı. Kulübün, sözleşmede yazan 20 milyon euroyu şart koşmasına rağmen, şu ana kadar 6 milyon euro'yu geçmeyen İtalyanlar'ın, 10 milyon euronun üstünde bir teklifle gelmesi halinde pazarlıkların başlayacağı ileri sürülüyor.

Sneijder'in de Juventus'a yeşil ışık yakarak, Galatasaray ile sözleşme uzatma konusunda elini güçlendirmeyi hedeflediği belirtiliyor.

‘KULÜBÜN MENFAATLERİ ÖNEMLİ’

Tüm bu iddiaların arasında, Galatasaray İkinci Başkanı Hamdi Yasaman önemli ifadelerde bulundu. Daha önce gazetemize yaptığı açıklamada “Sneijder'i 4'üncü yıldıza giderken satmak mantıklı olmaz. Ama gelecek teklifler mantık çerçevesinde değerlendirilir” diyen Yasaman, taraftarların bu konudaki baskısını yanıtladı.

Sneijder'in serbest kalmaması için yapılması gereken ödemelerine atıfta bulunurak “Her zaman kulübün menfaatleri önemlidir. Seyirci bu yıldızı çok istiyor ama onu getirmek, onu orada tutmak kolay değil. Taraftar bunu düşünmüyor, bilmiyor” dedi.

YILLIK KAZANCI 4.5 MİLYON EURO

Yasaman sözlerine şöyle devam etti: “Sneijder'i sahaya nasıl çıkarıyoruz, oynatıyoruz, işin mutfağını taraftar bilmiyor. Ben de 3 tane daha dünya yıldızı almak, Messi'yi almak istemez miyim?”

İkinci Başkan Hamdi Yasaman, zaten 4'üncü yıldız yolunda ilerlerken havaya giren takımı bozmanın çok doğru olmayacağını bildiklerini de sözlerine ekledi. Sneijder'in 1.5 yıllık daha sözleşmesi var. Taksite bölünen imza parasıyla birlikte yıllık kazancı 4.5 milyon euroyu buluyor.

Bugün

Yayınlanma Tarihi:09:00,