SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

F.Bahçe’den olay açıklaması

Fenerbahçe Ülker ve Galatasaray Liv Hospital arasındaki İstanbul Genç Erkekler Ligi Final Grubu maçı taraftarların neden olduğu olaylar nedeniyle iptal oldu.

Güncellenme: 18:54, 11/01/2015
F.Bahçe’den olay açıklaması

Fenerbahçe Kulübü ise resmi internet sitesinden yaptığı açıklama ile GFB (Genç Fenerbahçeliler) Grubu’nu suçladı. Fenerbahçe Ülker ve Galatasaray Liv Hospital arasındaki İstanbul Genç Erkekler Ligi Final Grubu maçı taraftarların neden olduğu olaylar nedeniyle iptal oldu.

Caferağa Spor Salonu’nda saat 16:00’da başlaması gereken mücadele yaklaşık 100 Fenerbahçe taraftarı, ısınma esnasında Galatasaray takımının ısındığı tarafa torpil ve meşale atınca iptal oldu.

Fenerbahçe Kulübü ise yaptığı açıklama ile GFB (Genç Fenerbahçeliler) Grubu’nu suçladı.

Kulübün resmi internet sitesinden yapılan açıklamada şöyle denildi:

“Fenerbahçe Ülker Genç Takımı ile Galatasaray Genç Takımı arasında bugün (11.01.2015) saat 16.00'da başlaması gereken Genç Erkekler Basketbol Ligi Final Grubu maçı GFB grubunun takımlar ısınırken sahaya meşale ve ses bombası gibi birtakım yabancı madde atmaları yüzünden hakemler tarafından başlatılmamıştır.

Bu tip şiddet eylemleri sadece Fenerbahçe'ye değil, aynı zamanda Türk sporuna da zarar vermektedir.

Fenerbahçe Spor Kulübü olarak bu kişiler hakkında kulübümüzce savcılığa suç duyurusunda bulunulacaktır.

Hem emniyet birimleri hem de yargıdan bu kişiler hakkında gerekli yaptırımların uygulanmasını acilen beklemekteyiz. Bu olayın takipçisi olacağımızı da kamuoyunun bilgisine sunarız.

Saygılarımızla”

Yayınlanma Tarihi:18:31,