SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray Sportif AŞ Yöneticisi Ali Dürüst, TRT Spor’da katıldığı Futbol Arenası programında, Wesley Sneijder konusuyla ilgili tüm detayları anlattı.

İşte ilk günden bugüne Sneijder konusunda yaşananlar:

“Sneijder gitmeyecek. Konu kapandı. 20 milyon euro çıkış maddesi var. Sneijder olayı, bir Juventus’la görüşmedik, bize resmi talep gelmedik. Bizim zaten menajerimiziyle Belçika’dan bugüne koyulan bir randevusu var. Bize olabilir mi dediler, olmaz dedik ve konu kapandı.”

“JUVENTUS KULÜBÜNE DEDİK”

“Bir takım şeyler çıkıyor, haberler, Juventus kulübüne dedik ki, bu bizim mukaveleli oyuncumuzdur, önce bizimle görüşün dedik, onlar da hayır bizim bir durumumuz yok. Şartlar belli, görüşürüz dediler. Bu anlamda bir yazışma oldu. Sebebi bu, spekülasyona son vermek istedik. Bulanık hava bırakırsanız, biri alır çantasını iş karışır.”

“SNEIJDER İLE SÖZLEŞME YENİ YÖNETİMİN”

“2016’ya kadar olan kontratını uzatıp uzatmamak bizim aramızda. Onların düşüncesi şu, oyuncu daha oynamak istiyor. Onların iddiasına göre, Sneijder futbolun daha yüksek tempoda olduğu yerde oynamak istiyor. Dışarıdan alacağı rakamı, Galatasaray’dan alacağı rakamdan daha aşağı olmasına göz yumuyor. Oyuncunun böyle bir sözü yok ama menajerinin böyle bir senaryosu var. Sneijder’in sözleşmesini yeni yönetim hallecek, bizim işimiz değil. Oyuncu, sahiden burada kalmak istiyor. Biz de o kalsın istiyoruz.”

“BİZİM TRANSFERDE AMACIMIZ…”

“Bizim şartlarımız Sneijder konusunda belli. Sayın Başkanımız o ücretin üstüne de çıktı zaten. Transfer döneminde de böyle şeylerin çıkması doğal. Sneijder’in performansından memnunuz. Bu yarışta onun da olmasını istiyoruz. Bizim transferde amacımız, elimizdeki oyuncuların verimini artırmak. Geçmişteki performanslarını tekrar yakalamalarını istiyoruz.”

“YENİ KURALLA GARİPLİK KALKACAK”

Yabancı sayısının açılmasıyla, belli sıkıntılar ortadan kalkacak. Eğer, Ozan veya diğer bir arkadaşımız Manchester’a 10 milyona gidiyorlarsa, gitsinler. Eğer, yabancı kulübün vereceği paradan daha fazla isteniyorsa bir gariplik var. Sen de almak zorundasın. Bu oyuncular sahiden iyi oyuncular ama o rakamı eder mi, haksızlık etmeyeyim ama şartlar normal değil. Bugün, yerli oyuncunun değeri belli değil. Gelecek seneye yatırım için doğru bir zaman değil. Şu an rakamlar biraz egzajecere.