SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Stuttgart'ın genç takımından 200 bin Euro bonservis bedeli ödenerek transfer edilen oyuncu, deneyim kazanması için A2 takıma gönderilirken performansı ise herkesin gözünü kamaştırdı. A2 Ligi'nde toplam 12 gol atarak gol krallığında zirveye çıkan 20 yaşındeki forvet, Hamza Hamzaoğlu'nun gelmesi ile birlikte de A takımda şans bulmaya başladı.

Türkiye Kupası'ndaki Balçova maçında sırtına ilk kez geçirdiği A takım forması ile 1 gol atıp 1 de asist yapan Sinan, kupadaki Diyarbakır karşılaşmasında da oynarken ligde ise sadece G.Birliği'ne karşı 4 dakika sahada kalabildi.

Hamzaoğlu ile birlikte ligde kulübede kendine yer bulabilen Sinan'ın oynama isteği ve hırsı ise hocasının en büyük sevinci..

HOCASINDAN SABIR UYARISI

O kadar ki 2019'a kadar kontratı bulunan genç oyuncu A takıma girdiği zamanlarda öğlen oynanan A2 takım maçlarında oynamıyor.

Fakat genelde yedekte beklediği ve süre alamadığı için günü boş geçirdiğini düşünen Sinan Gümüş, hocası Hamza Hamzaoğlu'na da ilginç bir teklif ile geldi. Daha çok forma giymek adına, A takım kadrosuna alınsa bile gündüz A2 takımı ile sahaya çıkmak istediğini söyleyen Sinan Gümüş, akşam da A takımın yedek kulübesinde oturmaya hazır olduğunu iletti.

Oyuncusunun bu hırsı, Hamzaoğlu'nu memnun ederken gülerek karşıladığı bu istek sonrasında Aslan'ın teknik patronu oyuncusuna sabırlı olmasını ve zamanı geldiğinde çok daha fazla süre alacağını söyledi.

Vatan

Yayınlanma Tarihi:10:36,