SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray Başkanı Duygun Yarsuvat, Türk Telekom Arena’da yaptıkları Divan Kurulu Toplantısı’nın ardından açıklamalarda bulundu. Yarsuvat, Aziz Yıldırım’ın havuzdan çıkma fikri ile ilgili konuşurken; transfer gelişmeleri ve Prandelli’nin sözleşmesi için de bilgi verdi.

İŞTE YARSUVAT’IN SÖZLERİ…

“Galatasaray’ın ne cevap verdiğini biliyorsunuz Sneijder ile ilgili. Bana böyle bir karar gelmedi, en son karar verecek olan benim. Demek ki olgunlaşmamış, bana intikal etmedi. Şartlarına bakarım, iyi şartlar varsa, 50 milyon euro verirlerse, niye vermeyeyim. İsteyenin bir yüzü, vermeyenin iki yüzü kara”

“TRANSFERİ TEKNİK ADAM SÖYLER, BİZ DE…”

“Ben başarısız olacağım, 5. olacağım mı diyeyim size. Cevabını bildiğiniz soruları sormayın bana. Tabii ki şampiyon olacağız. Benim için başarı kriteri 1. olmak. 2., 3. kim olur ona karışamam. Teknik adamlar transfere ihtiyacı olup olmayacağını söyler, biz de yönetici olarak bu istekleri yerine getirip getiremeyeğimizi söyleriz. Stoper arayışı olduğunu bende duydum”

“AVRUPA KUPALARINA GİDECEĞİZ”

“Avrupa kupalarına gideceğimiz yönünde bana gelen bir bilgi yok. Mehmet Helvacı bunu iyi niyetle mi söyledi bunu bir sorun. Galatasaray Avrupa kupalarına katılır tabii, gereken tedbirleri alıyoruz. Mehmet arkadaşımız başkan seçilecek ise, ona gayet güzel bir Galatasaray teslim edeceğiz.”

“PRANDELLI İÇİN TEKLİF VERDİK”

Prandelli’nin avukatı ile görüşüyoruz. O teklifini verdi, biz karşı teklifimizi verdik. İnsanlar görüşerek anlaşır zaten. Cumhurbaşkanımızdan bir davet gelmedi, ama gelirse, devletin başkanı olduğu için gitmek zorundayız, davete icabet ederiz. Anıtkabir’e giden arkadaşlarımız var, yönetimden iki arkadaşımız eşlik edecek ve Anıtkabir’e gidecekler.

YILDIRIM’IN HAVUZDAN AYRILMA DÜŞÜNCESİ ÜZERİNE…

“Diğer kulüp başkanlarının düşüncesi beni etkilemiyor. G.Saray, Beşiktaş, F.Bahçe ve Trabzon’un dışında havuz kurulacaksa, hiçbir şey kazanamazlar. Bu 4 kulübün maçları para getiriyor. O zaman bizim gelirimiz daha da artar. Her maç ayrı değerlendirilir. Kulüpler Birliği’nin geçen günkü toplantısında da söyledim, devamlı Galatasaray’a atıfta bulunuyorlar. Bunlar tarihi en eski olan kulüpler. Ben hukukçıyum, matematikten pek anlamam. Ama Aziz Yıldırım havuz hesabını yaptıysa doğrudur. Fenerbahçe de büyük kulüp, onun da seyircisi çok olacaktır.”

YABANCI KONTENJANINDAKİ DEĞİŞİKLİK

“Herkes eleştirmek için baktı. Ben eleştirmek için bakmıyorum. Genç Türk oyuncuların yetişmesi için bir fırsat olarak görüyorum. 5 tane Türk oyuncu ile sahaya çıkıyorduk, sonra Chelsea ile karşılaştığımızda, 11 tanesi de yabancı, hepsi seçilmiş insanlar. Olmaz böyle bir şey diyorduk, bunu değiştirdiler. En iyi oyuncuları hazırlayabilmek için bu iyi bir sistem. Türk oyuncuları da yetiştirebileceğiz.”

Yayınlanma Tarihi:13:33,