SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Devre arası kampı için Brezilya’ya giden Shakhtar Donetsk’te Douglas Costa ve Bernard kriz yarattı.

İlk idmanını yapmaya hazırlanan Shakhtar Donetsk’in teknik direktörü Mircea Lucescu, iki yıldızın gelmediğini görünce çılgına döndü. Bir aylık aranın ardından ilk antrenmanlarını gerçekleştireceklerini söyleyen başarılı çalıştırıcı, Douglas Costa ve Bernard’ın gecikmesi ile ilgili sert konuştu.

İki futbolcusunun geç kalmasına anlam veremediğini söyleyen Lucescu “Neredeyse bütün oyuncularım zamanında geldi, sadece Douglas Costa ve Bernard geç kaldı. Biz Ukrayna’dan buraya zamanında geldik. Onlar sadece 1 saatlik bir uçak yolculuğu yaptılar burada, ancak zamanında gelemiyorlar. Gecikmeye göz yummayacağımı biliyorlardı. Takım arkadaşlarına saygı göstermediler. Bu yüzden ceza alacaklar” dedi.

ZICO İLE BİR ARAYA GELDİ

Öte yandan Brezilya’da, Fenerbahçe’nin eski teknik direktörü Zico’nun antrenman tesislerini seçen Lucescu, “Zico Brezilya’nın en iyi oyuncusuydu. Zamanında Maradona ile birlikte dünyanın en önemli futbolcularıydı” diye konuştu.

Zico ise tecrübeli teknik adam ile ilgili şu değerlendirmede bulundu:

“Lucescu ile birbirimizi uzun zamandır tanıyoruz. 1990’da CSKA’da çalışırken tanıştık. Eski bir arkadaşımı gördüğüm için mutluyum. Brezilya’ya geldiklerini duyduğumda, buraya neden gelmesinler dedim. Burada birçok kulüp var, burayı seviyorlar. Lucescu’nun Brezilyalı bir oyun tarzı var. Tam olarak Brezilyalı diyemeyiz ama, kaliteli oyuncuları seviyor ve Brezilya’da çok fazla kaliteli oyuncu var.”

Yayınlanma Tarihi:15:45,