SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kulüp başkanı Yunan devini yaktı!

Cezalı olduğu için kulüp başkanlığı görevini 3 aylığına başkasına devretmek zorunda kalan Panathinaikos Başkanı Dimitrios Giannakopoulos, ezeli rakipleri Olympiakos ile oynadıkları seyircisiz maçı tribünden izleyince takım hükmen mağlup ilan edildi.

Güncellenme: 21:38, 10/01/2015
Kulüp başkanı Yunan devini yaktı!

Karşılaşmayı son saniyedeki smaç basketle 77-76 kazanan Panathinaikos karara çok sert tepki gösterdi. Giannakapoulos ligden ayrılma tehdidinde bulundu. Yunanistan Spor Mahkemesi, Yunanistan Kupası'nda Panathinaikos'un 77-76 kazandığı çeyrek final maçına itiraz eden Olympiakos’u haklı buldu. Panathinaikos karşılaşmayı Esteban Batista’nın son saniye basketi ile kazanmıştı.

Basketfaul’un haberine göre; Olympiakos’un maça itiraz etmesinin sebebi, cezalı olduğu için kulüp başkanlığı görevini mecburen başkasına devreden Panathinaikos’un eski başkanı Dimitrios Giannakopoulos’un seyircisiz karşılaşmaya gelip salondan izlemesi…

Olympiakos’un itirazını görüşen Yunanistan Spor Mahkemesi, Pire ekibini haklı buldu ve hükmen galip ilan etti.

Mahkemenin bu kararıyla Olympiakos Yunanistan Kupası’nda yarı finale yükseldi. Pire ekibi yarı finalde PAOK ile karşılaşacak.

BAŞKAN GIANNAKOPOULOS: ADRİATİK LİGİ’NE GİDEBİLİRİZ Mahkemenin kararına Panathinaikos camiası ve başkan Dimitrios Giannakapoluous çok sert tepki gösterdi. Kupadan atılmalarının anlaşılabilir bir durum olmadığını belirten Giannkopoulos, “Olympiakos onlara sonsuza kadar smaç yapacağımızı biliyor ve saha dışındaki her yönteme başvuruyor. Bu gelişmeden sonra Yunanistan’daki durumumuzu gözden geçirecek ve Adriyatik Ligi’nde oynamanın yollarını arayacağız” dedi.

Hürriyet