SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Gelecek sezondan itibaren Süper Lig takımlarının kadrolarında 14 yabancı bulundurabilecek olması Fenerbahçe’yi harekete geçirdi.

Kulübün scout ekibi 30 Mayıs – 20 Haziran tarihleri arasında Yeni Zelenda'da düzenlenecek olan FIFA U 20 Dünya Şampiyonası'nı izleyecek. Müjdat Yetkiner, Kemalettin Şentürk ve Saffet Akbaş'tan oluşan ekip burada genç yıldızları takip edecek.

YENİ TAKIM

Yönetim uzun süredir üzerinde durduğu gençleştirme operasyonunun başlangıcını da böylelikle vermiş olacak.

Ligin en yaşlı takımı olan Fenerbahçe’de sezon sonu ile birlikte ciddi anlamda bir revizyon yaşanacak. Yaşı 30'un üzerindeki yerli yabancı birçok isimle yollar ayrılacak. Yöneticiler ve teknik heyet yepyeni bir takım kurulmasını planlanıyor. Daha önce yapılan çalışmalarda Türkiye ve Avrupa'da forma giyen genç Türk futbolcular belirlenmiş ve ayrıntılı bir rapor hazırlanmıştı.

Ancak yeni sezondan itibaren 14 yabancı oynatma hakkının kulüplere tanınması üzerine plan değişti. Şimdi yabancı genç futbolcularla da ilgili adımlar atılacak.

GENÇ VE UCUZ

Yönetimin yeni transfer politikasında gençler önemli bir yer tutacak. Bunun en büyük sebeplerinden biri ekonomik…

Artık eskisi gibi ciddi ücretler ödemekte zorlanan Fenerbahçe, yetenekli yabancı gençlere yönelecek. Tüm organizasyonlar takip edilecek, Dünya çapında bir arayış başlayacak. FIFA U 20 Dünya Kupası da ciddi bir kaynak olacak.

Milliyet

Yayınlanma Tarihi:11:23,