SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

F.Bahçe’nin gizli kahramanı

Spor Toto Süper Lig’in ilk yarısını lider bitiren Fenerbahçe’de teknik heyetin en tecrübeli isimlerinden biri olarak yer alan kaleci antrenörü Murat Öztürk, 10 yıllık istikrarı ve başarısıyla dikkat çekiyor.

Güncellenme: 10:10, 10/01/2015
F.Bahçe’nin gizli kahramanı

Spor Toto Süper Lig'de ilk yarıyı Beşiktaş ve Galatasaray'ın önünde lider bitiren Fenerbahçe'de teknik heyetin başarısının yanında kaleci antrenörü Murat Öztürk de dikkat çekiyor.

2004-05 sezonunda Christoph Daum döneminde kaleci antrenörü Eike Immel'in yerine göreve gelen Öztürk, tam 10 sezondur sarı-lacivertli kulüpte sessiz bir şekilde yolunda ilerliyor. Bu süreçte kulüpte diğer rakiplerin aksine hiç kaleci sıkıntısı yaşanmazken, büyük de bir istikrar sağlandı. 10 yıldır eldivenleri takan Volkan Demirel'in yanı sıra 2007'den beri A takımda olan Mert Günok, Murat hoca ile birlikte A Milli Takım'da da düzenli bir şekilde yer aldı. Bu süreçte Serdar Kulbilge ve Volkan Babacan gibi isimlerin de gelişimine katkı sağlayan ve milli takım seviyesine yükselten tecrübeli futbol adamı, Rüştü Reçber gibi önemli bir kaleci ile de çalışmıştı.

Bu süreçte 6 farklı teknik adamın ekibinde yer alan Öztürk, sırasıyla Daum, Zico, Aragones, Aykut Kocaman, Ersun Yanal ve İsmail Kartal ile görev yaptı.

Milliyet