SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Es-Es’in başkanından önemli açıklamalar

Eskişehirspor Başkanı Mesut Hoşcan, "Gün birlik günüdür, beraberlik günüdür ve beraber kenetlenerek başarı günüdür" dedi.

Güncellenme: 19:03, 10/01/2015
Es-Es’in başkanından önemli açıklamalar

Hoşcan bir restoranda düzenlediği basın toplantısında, ilk yarının bitmesiyle beraber teknik ekip değişim sürecine girdiklerini söyledi.

Eskişehirspor’un ilk yarıdaki performansını değerlendirdiklerinde puan sırasındaki yerin takıma yakışmadığının farkında olduklarını belirten Hoşcan, “Artık etkenleri ve etkileriyle ilgili asla yorum yapmak istemiyorum. İkinci yarıya iyi çalışmalar yaparak, Eskişehirspor’u daha iyi yerlere getirmek için hep birlikte çaba, gayret sarf edeceğiz” diye konuştu.

Eskişehirspor’un eski teknik asbaşkanı Mehmet Akman’ın dün düzenlediği basın toplantısındaki açıklamalarını eleştiren Hoşcan, şöyle konuştu:

“Son zamanlardaki farklı yorum ve demeçlerle ilgili yorum yapmamaya çalışan bir tavrımız var. Ama maalesef biz ne kadar cevap vermedikse bu cevabın karşısında değişik şekilde demeçler veriliyor. Biz aramızdan ayrılan Sayın Akman’la ilgili bizzat hiçbir şekilde yorumda bulunmadık ama kamuoyunu yanlış bilgilendirdiğiyle ilgili bir basın toplantısı yaptığını öğrendik. Biz konuşmuyoruz ama bu arkadaşımız konuştukça kendini çok daha zor duruma düşürüyor. İlk başta ve sonradan yaptığı açıklamalarının ardında korkunç tezatlıklar var. Bu olayı, burada kapatmak istiyorum kendisi yönetimimizde bir görev yapmış, bu görevden değişikliğini içine sindiremeyip, konuyu farklı boyutlara gelmiştir. Biz bunlarla enerjimizi kaybedecek durumda değiliz. O arkadaşımızda kendi işinde başarılar diliyoruz. Zamanı gelince de eğer bir adaylığın varsa da kongre zamanını beklersin. O zaman gereğini yaparsın Sayın Akman.”

“Taraftarımız olmazsa olmazımızdır”

Tribünlerle ilgili de sitemleri olduğunu dile getiren Hoşcan, tribün lideri olduğunu söyleyen kişilerin basın açıklamaları yaptığını vurgulayarak, “Herhalde bu arkadaşlarımız kulübü yönetmek istiyor. Benim her zaman söylediğim bir kelime var, ‘yönetici, yöneticiliğini taraftar, taraftarlığını yapacak’. Herkes kendi sorumluluğunu bilsin” diye konuştu.

Her deplasmanda taraftara otobüs vermelerine rağmen bu otobüslerin yönetim tarafından verilmediği şeklinde açıklamalar da duyduklarını kaydeden Hoşcan, “Bunu taraftarımız çok iyi bilsin ki biz her taraftara deplasmanda otobüs veriyoruz. Bu olayları farklı boyuta çekmeyi asla kabul edemiyorum. Taraftarımız olmazsa olmazımızdır ama olayı farklı boyutlara çekmeye çalışan 3-5 kişinin de bağımsız, sessiz taraftarımızı hem sosyal medyada hem de tribünlerde farklı etkilemesini de hiç doğru ve uygun bulmuyorum” ifadelerini kullandı.

Bazı basın kuruluşlarının Eskişehirspor yönetimini itibarsızlaştırmaya çalıştığını savunan Hoşcan, şöyle devam etti:

“Zor günleri bu yönetim camiası ve taraftarıyla aşacaktır. Kişisel hesaplarını Eskişehirspor üstünden kesmeye çalışan herkese de buradan mesajımı veriyorum, gün birlik günüdür, beraberlik günüdür ve beraber kenetlenerek, başarı günüdür. Belli masalardan yorumlar yapılarak Eskişehirspor’a destekler verilemez. Destek vermek için çeşitli mekanlarda konuşmalar yapan iş adamlarında da saygı duyuyorum. Yeter ki düşüncelerin iyi bir sonuca gelmesini, emelin iyi olmasını istiyorum. İkinci yarının şimdiden takımımıza hayırlı olmasını diliyorum.”