SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Waris hakkında şoke eden gerçek

Trabzonspor'un elden çıkarma kararı aldığı Majeed Waris'in, sezon başında Spartak Moskova'da resmi maç oynadığı için Avrupa'da bir kulübe transferinin mümkün olmadığı ortaya çıktı.

Güncellenme: 17:07, 09/01/2015
Waris hakkında şoke eden gerçek

Trabzonspor’un sezon başında Spartak Moskova’dan 6 milyon Euro’ya transfer ettiği Majeed Waris hakkında ilginç bir detay ortaya çıktı.

Bordo mavili yöneticiler, teknik direktörü Ersun Yanal’ın ‘satılabilir’ şeklindeki raporunun ardından, Ganalı futbolcunun menajeri aracılığıyla bazı Avrupa kulüpleriyle temasa geçti.

23 yaşındaki futbolcuya başta Arap ekipleri talip olurken en ciddi teklif ise Fransa'nın Lille takımından geldi. Fransız ekibi Waris için 8 milyon Euro teklif etti, bordo mavililerin ise bu rakamı 10-12 milyon Euro civarına çekmek istediği ifade edildi.

Ancak haber61’de yer alan habere göre; Majeed Waris’in bu sezon Avrupa’da bir kulübe transfer olması mümkün değil…

Waris Trabzonspor’a gelmeden önce Spartak Moskova’da 4 resmi maçta forma giydi. UEFA’nın transfer talimatnamesinde ‘bir futbolcu aynı sezon içinde en fazla iki takımda forma giyebilir’ maddesi yer aldığı için, Waris’in Avrupa’da bir kulübe gitmesi şu an için mümkün görünmüyor. Bordo mavili yöneticilerin bu sorunu aşmak için UEFA’dan özel izin çıkartmaya çalıştığı ifade edildi.

 

Hürriyet