SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaraylı yöneticiler Hollandalı yıldız Wesley Sneijder’ın menajeri Guido Albers ile İstanbul’da bir araya geldi. Albers, Galatasaraylı yöneticilere Juventus’un teklifini iletti ancak olumsuz yanıt aldı.

Lig TV’nin haberine göre; Albers ile bir restoranda yapılan özel görüşmeye Abdurrahim Albayrak’ın yanında Ali Dürüst de katıldı. Daha önce basına yaptığı açıklamada Sneijder’ı satmayacaklarını dile getiren Abdurrahim Albayrak, bunu bir kez daha yineledi. Albayrak, menajer Albers’le yaptıkları görüşmede Juventus’un teklifini reddederek “Sneijder’ı satmayacağız. Biz futbolcumuzdan memnunuz. Sneijder da bizden memnun. Onunla devam etmek istiyoruz.” dedi.

ALBERS, NTV SPOR’A KONUŞTU

Sneijder’in menajeri Albers, Galatasaray yönetimiyle yaptıkları toplantının ardından NTV Spor’a bağlandı.

Galatasaray yönetiminin kendisine, Sneijder’i kesinlikle bırakmak istemediklerini belirttiğini söyleyen Albers, Hollandalı yıldızın sarı-kırmızılı takımda mutlu olduğunu ifade etti.

Sneijder’in 1,5 yıl daha sözleşmesi bulunduğunu dile getiren Albers, “Galatasaray’a finansal fair-play konusunda yardımcı olabileceğimi düşünerek bu tranferin konusunu açmıştım. Ödemeler konusunda bir sorun yok, yapılmış durumda. Sneijder’in sözleşmesinde 20 milyon Euro maddesi var ancak Juventus bu tutarı ödeyemeyeceğini iletti. Galatasaray da bunun dışında Sneijder’i satmak istemediğini söyledi.” dedi.

Hiçbir kulübün Sneijder için 20 milyon Euro ödeyeceğini düşünmediğini belirten Albers, futbolcusuna Juventus dışında başka bir kulüpten herhangi bir teklif olmadığını da sözlerine ekledi.

Albers ayrıca Galatasaray’la, Sneijder’in sözleşmesinin uzatılması konusunda bir görüşme yapmadıklarını, bu konunun Mayıs’taki seçim sonrasında görüşüleceğini ifade etti.

Yayınlanma Tarihi:14:39,