SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

1 Aysal teminat verdi: Başkan Ünal Aysal'ın görevden ayrılacağı belli olmuşken Sneijder, 2016'da bitecek sözleşmesinin uzatılıp uzatılmayacağı konusundaki belirsizliği gidermek için Aysal'ın Akmerkez'deki ofisine gider. Aysal, “3 yıllık yeni kontrat yapacağız” der. Sneijder'in, ‘Ya yeni gelecek yönetim kabul etmezse?' şüphesini Aysal, “G.Saray Başkanı'nın sözü senettir. Merak etme onlar da yenileyecek” diyerek giderir.

2 Güvensizlik yaratıldı: Aysal'ın ardından Duygun Yarsuvat göreve gelir, yanına Abdurrahim Albayrak ve Ali Dürüst'ü alır. Wesley, kendisine söz verildiği gibi yıllık 4 milyon Euro'dan üç sezonluk yeni kontrat önerilmesini bekler. Buna rağmen mayısa kadar geldiklerini söyleyen yeni yönetim her fırsatta, “Daha 1.5 yıl zaman var. Acele etmeyelim” mesajı verir.

3 Burak-Selçuk örneği: Ödemelerdeki gecikmeler artar, Sneijder ise dert etmez. Burak ve Selçuk'un kontratları yenilenince sıranın kendisine gelmesini ister. Ancak bu konuda adımlar atılmaz. Son olarak, “20 milyon Euro getiren onu alır” sözü iyice canını sıkar.

Menajer faktörü devrede: Menajer Guido Albers, elindeki tek önemli yıldız olan Sneijder'in (30) son transfer zamanının geldiğini görür. Albers, Hollandalı'dan son kez para kazanacağının farkındadır. Bunun için de yeni bir kulüp arar, devreye Juventus girer. İtalyan devinin istekli olduğunu gören menajer arayı yapmak için çabalar, bunu da büyük oranda başarır. Çizme medyasına sık sık konuşarak transfer görüşmelerini hızlandırır. Durum bu hale gelir…