SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Tarık ERYİĞİT / DIŞ HABERLER

Teknik Direktör Luis Enrique ile sıkıntı yaşadığı ve Barcelona’dan ayrılmayı düşündüğü söylenen Lionel Messi’nin başka takıma transfer olması oldukça zor görünüyor.

Profesyonel futbol kariyeri boyunca ilk defa Katalan kulübünden ayrılacağı dedikoduları bu kadar ciddi bir şekilde gündeme gelen Messi’yi iki kulüp transfer edebiliyor. Sadece Real Madrid ve Manchester United, UEFA’nın uyguladığı Finansal Fair Play kurallarına bağlı kalarak Arjantinli yıldızın bonservis bedelini ödeyebiliyor. Futbolcunun yıllık maliyeti de göz önüne alındığında Real Madrid ve Manchester United bile Finansal Fair Play’e bağlı kalabilmek için gelirlerini arttırmak zorunda kalıyor.

Messi ile ilgilendiği söylenen Chelsea, Manchester City ve Paris Saint Germain gibi kulüpler ise yıldız futbolcuyu kadrolarına katmak için birçok yıldızından vazgeçmek zorunda… Zaten Chelsea Menajeri Jose Mourinho da Finansal Fair Play kuralları nedeniyle Messi gibi maliyetli bir futbolcuyu kadrolarına kaymalarının neredeyse imkansız olduğunu daha önce açıklamıştı.

Messi’nin sözleşmesinde 250 milyon Euro’ya serbest kalır maddesi bulunuyor. Yıllık maaşı ve ödenecek primler de göz önüne alındığında Arjantinli golcünün bir kulübe 3 yıllık maliyeti 300 milyon Euro’yu geçiyor.

Yayınlanma Tarihi:15:34,