SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Gökhan Töre ile yaşadığı olay ile uzun süre gündeme gelen Hakan Çalhanoğlu, Fatih Terim tarafından Milli Takım’ın oynadığı son maçlarda kadroya alınmamıştı. Türkiye ve Almanya’da spor gündemini uzun süre meşgul eden Çalhanoğlu, Bild ve Express gazetelerine yeni açıklamalar yaptı.

Bild’de yer alan röportajında Töre ile arasında sorun olmadığını söyleyen Çalhanoğlu “Geçmiş hakkında konuşmak istemiyorum. Her şeyi akışına bırakıyorum” değerlendirmesini yaptı. Türkiye Milli Takımı’nda oynamak istediğini de sözlerine ekleyen genç yıldız şu açıklamayı yaptı:

“Milli takım bazında işlerin pek iyi gittiğini söyleyemem. Ancak Bayer Leverkusen ile oldukça başarılı bir yıl geçiriyorum. Kulüp takımımdaki formumu sürdürmem halinde milli takım için de şansımın artacağını düşünüyorum. Sabırlı olmam gerekiyor.”

“FATİH TERİM İLE KONUŞAMADIM”

Bild dışında Express gazetesine de konuşan Çalhanoğlu, milli takıma çağrılmadığı süreç ile ilgili “Fatih Terim ile iletişim kurmaya çalıştım. Neden milli takıma çağrılmadığımı öğrenmek istedim. Ancak kendisi ile konuşma fırsatı bulamadım” dedi.

Töre ile yaşadıklarına rağmen milli takım forması giymek istediğini belirten Çalhanoğlu “Gökhan için değil ülkem için oynarım. Türkiye için neler yapabileceğimin farkındayım. Gelecekte neler olur bilemiyorum ama net olan bir şey var ki o da son kararın Terim’e ait olduğu” şeklinde konuştu.