SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

G.Saray’dan Kasımpaşa’ya karşı teklif!

Sarı-kırmızılılarda teknik direktör Hamzaoğlu, bir forvet, bir de stoper istemişti. Kasımpaşa’nın Veysel ilgisi sonrasında bir taşla iki kuş vurulabilir. Yekta Kurtuluş kozu, Adem Büyük için devreye sokulacak

Güncellenme: 08:56, 09/01/2015
G.Saray’dan Kasımpaşa’ya karşı teklif!

HATIRLANACAĞI üzere Galatasaray Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu, “Ara transferde bir forvet ve bir stoper alabiliriz. Ancak olmasa da olur” şeklinde konuşmuştu. Kadrosunda fazlalık bulunan sarı-kırmızılılar, birçok oyuncusunu elden çıkarmak istiyor. Bunlardan biri de Veysel Sarı… Kasımpaşa, tecrübeli oyuncuya talip olunca Cim-Bomvakit kaybetmeden takas formülünü devreye soktu.

Önceliği Adem'de

SARI-KIRMIZILILAR, Veysel haricinde Yekta Kurtuluş'u da İstanbul ekibine önerdi. Karşılığında AdemBüyük'ü istedi. Aslında Galatasaray, Kasımpaşa'nın stoperi Donk'la da ciddi olarak ilgileniyor. Ancak teknik direktör Hamza Hamzaoğlu, önceliği AdemBüyük transferine verdi.

Ryan Donk sırada

BU takas operasyonu başarıyla tamamlanırsa sarı-kırmızılılar, Donk'la ilgili sezon sonunda transfer önceliği isteyecek. 1.92'lik stoper sarı-kırmızılı formayı giymeye sıcak bakıyor. Kulübüylemukavelesi 2016'da sona erecek. Zaten önümüzdeki sezon kontenjan serbest kalacağı için bir sıkıntı çıkması beklenmiyor. Kasımpaşa, Donk'tan para kazanmak istiyorsa sezon sonu veya önümüzdeki sezonun ara transfer döneminde elden çıkarmak zorunda. Aksi halde bedelsiz ayrılabilecek.