SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Tarık ERYİĞİT / DIŞ HABERLER

İspanya Milli Takımı ve Real Madrid’de sergilediği performans ile bir dönem ağır eleştiri oklarını üzerine çeken Iker Casillas, bu sezona oldukça iyi başladı.

 

Real Madrid’in bu sezon sergilediği başarılı performansta kurtarışları ile pay sahibi olan ve eski günlerini aratmayan Casillas, İspanya medyasına verdiği röportajda çarpıcı açıklamalarda bulundu.

İlk olarak Xabi Alonso’nun birlikte oynadığı en iyi kalecinin Manuel Neuer olduğunu söylemesi ile konulan Casillas “Alonso’nun söyledikleri beni pek ilgilendirmiyor. Zaten birlikte oynadığımız dönemde kendisi ile pek iyi anlaşamazdık. Birbirimizi pek sevmezdik. Her takımda olabilecek şeyler… Bazı takım arkadaşlarınız ile iyi anlaşırsınız bazıları ile anlaşamazsınız. Bizden beklenen kupalar kazanmamızdı biz de bunu başardık” dedi.

Casillas, “Jose Mourinho mu, Carlo Ancelotti mi daha iyi?” şeklindeki soruya ise hiç düşünmeden Mourinho cevabı vererek şu anda takımın başında bulunan Ancelotti’yi seçmedi. İspanya Milli Takımı’nı büyük bir olasılıkla 2016 Avrupa Şampiyonası sonrasında bırakacağını söyleyen tecrübeli kaleci, 2013 yılında Real Madrid’den ayrılmayı düşündüğünü de itiraf etti.

Yayınlanma Tarihi:14:56,