SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş sağ bekini buldu

Martin Linnes konusunda Molde’nin bitmek bilmeyen istekleri, Beşiktaş’ı bezdirdi. Siyah-beyazlılar Benfica’nın tecrübeli sağ beki Maxi Pereira’ya kancayı attı.

Güncellenme: 08:45, 09/01/2015
Beşiktaş sağ bekini buldu

SAVUNMASINI Alexander Milosevic'le güçlendiren Beşiktaş şimdi de gözünü sağ bek mevkiine çevirdi. Slaven Bilic'in bile, “Türkçe ilk öğrendiğim kelime” dediği sağ bek konusunda uzun süredir gündemde Martin Linnes bulunuyordu. Ancak Norveç ekibi Molde'nin sürekli fiyat yükseltmesi Beşiktaş'ı bu transferden vazgeçme noktasına getirdi. Sonunda alternatifler masaya yatırıldı.

SAVAŞÇI BİR OYUNCU

BEŞİKTAŞ, uzun süredir alternatif olarak izlediği tecrübeli bir sağ beki gündemine aldı: Maxi Pereira… Uruguay Milli Takımı'nda da görev yapan ve savaşçı tarzıyla rakip kanat oyuncularının kabusu haline gelen Maxi Pereira'nın menajeriyle masaya oturuldu. Sözleşmesi sezon sonu bitecek olan Pereira da Beşiktaş'a ilk etapta yeşil ışık yaktı.

SEZON SONU SERBEST

BU futbolcunun transferinden bonservis bedeli kazanma ihtimali bulunan Benfica'nın da devre arasındaki bu gelişmeye engel olmayacağı konuşuluyor. Beşiktaş Yönetimi ile Slaven Bilic ise transferin devre arasında yapılıp, yapılmayacağı konusunda bir toplantı yapacak. Eğer Bilic ‘hemen' derse, Portekiz ekibi Benfica'ya bonservis ödenip, iş bitirilecek.