SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İngiliz Mirror gazetesi, “Premier Lig devlerinden Dortmund’lu iki futbolcuya 51 milyon sterlin” sürmanşetli haberinde Arsenal Teknik Direktörü Arsene Wenger’in 16 milyon sterlinlik Dortmund’un ortasaha yıldızı İlkay Gündoğan’ı transfer etmek istediğini yazdı.

Bu transfer gerçekleşirse Mesut Özil’den sonra İlkay Gündoğan, Arsenal’in Almanya’dan aldığı ikinci Türk asıllı futbolcusu olacak.

Mirror, Arsene Wenger’in uzun zamandır Premier Lig’e gelmek isteyen İlkay Gündoğan’ın (24) hayranı olduğuna dikkat çekti. Dortmund, kontratında 18 ayı kalan İlkay Gündoğan ile yeni bir kontrat imzalamak istiyor veya yazın satmaya hazırlar. Mirror en büyük sorunun, 14 aylık sakatlıktan dönen Gündoğan’ın form durumu olduğunu yazdı.

İlkay Gündoğan’ın alternatifi ise Paris Saint-Germain’in 19 yaşındaki ortasaha oyuncusu Adriam Rabiot.

Manchester United Teknik Direktörü Louis Van Gaal’ın da Dünya Kupası Şampiyonu’nun Dortmund’lu savunma oyuncusu Mats Hummels’a (26) kancayı taktığına dikkat çeken Mirror, Manchester United’ın geçen yaz Dortmund’un kaptanını almayı başaramadığı ve 35 milyon sterlinlik teklifini tekrarlayacağını belirtti. Bu arada Manchester United’ın ligde sondan ikinci sırada yer alan Dortmund’daki krizden yararlanmaya çalıştığı öğrenildi.

 

Yayınlanma Tarihi:20:09,