SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yumrukçu taraftar hakim karşısına çıktı

Banvitli Rowland ile Mejia Buducnost maçındaki olaylar nedeniyle Karadağ’da hakim karşısına çıktı. Saldırıyı yapan taraftara 60 gün hapis cezası verildi.

Güncellenme: 21:59, 08/01/2015
Yumrukçu taraftar hakim karşısına çıktı

EUROCUP'taki Buducnost deplasmanında taraftarın sahaya inmesiyle başlayan olay sonunda Karadağlı taraftara fiili tepki veren Rowland ile Mejia'nın dün gece Karadağ emniyetinde tutulduğu öğrenildi.

Burada nöbetçi hakim karşısına çıkan iki basketbolcu, araya Banvit yönetimi ve Türk Konsolosluğu yetkililerinin girmesiyle serbest bırakıldı.Karadağlı fanatik taraftar ise 60 günlük hapis cezasına çarptırıldı.

KIZILYILDIZ ETKİSİ

Bu arada Banvitli oyuncuların saldırıya uğramasında Kızılyıldız taraftarının İstanbul'da öldürülmesinin etkisi olduğu da kaydedildi. Banvit'in Karadağ deplasmanında Buducnost Voli ile oynadığı maçta Banvitli Simmons ve Mejia'ya taraftarların saldırısını değerlendiren Banvit Genel Menajeri Turgay Çataloluk, “İstanbul'da bir Sırp taraftarın öldürüldüğü Galatasaray-Kızılyıldız maçı için de bir tepki olduğu, hatta Karadağ'daki konsolosluğun önünde dahi bir kaç kez bu olayı protesto için toplanıldığını öğrendik. Ama bu konuda çok fazla hikaye duyuyoruz. Ne olursa olsun ev sahibi ekip Buducnost Voli'nin güvenlik zaafiyeti söz konusu” dedi.

ROWLAND ŞOK GEÇİRDİ Rowland'ın saldırganlara müdahalesini de değerlendiren Çataloluk, “Rowland da büyük şok geçirdi. Kendini korumaya yönelik reaksiyon ile ani gelişti. Orada fanatik taraftar, ilk Simmons'a vurdu. Rowland ikinci hamlenin Meija'ya yapıldığını görürken o tepkiyle koştu. Yani Simmons'a vurulan görüntü kamerada yok. Bu süreçte oyuncularımızın ceza almaması çok önemli. Bundan sonrası Eurocup yönetimi savunma isteyecek. Onun dışında bir şey yok. Bir hafta içinde içinde olacak” diye konuştu.

Hürriyet