SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Barcelona Kulübü’nde, Teknik Direktör Luis Enrique ile Arjantinli futbolcu Lionel Messi arasında yaşanan sorun, İspanyol futbolunu meşgul ediyor.

İspanyol basında bazı gazeteler, “Barcelona’da deprem” ve “Luis Enrique’ye ültimatom” başlıklarıyla çıktı. Kral Kupası’nda Elche’ye karşı oynanacak maç öncesinde basın toplantısı düzenleyen Luis Enrique, iddialarla ilgili sorularla karşılaştı.

Enrique, takım içinde olanların orada kaldığını belirterek, “Ne yalanlarım ne de doğrularım” şeklinde konuştu. “Hiçbir ültimatom almadım” diyen 44 yaşındaki İspanyol teknik direktör, şöyle devam etti:

“Düzeltebileceğimiz şeyler olduğunu düşünerek kendimi güvende ve motive hissediyorum. Kontrol edebileceğim şeylere odaklanıyorum. İnancım aynı şekilde devam ediyor ve futbolcularda da bunu görebiliyorum.”

Basın mensuplarının, Messi ile ilgili sorularına maruz kalan Luis Enrique, “Çocuklarımın hepsine ayrı davrandığım gibi futbolcularıma da böyle davranıyorum. Fakat herkesin uymak zorunda olduğu ortak kurallar var. Takım, her türlü kişiselliğin üzerindedir. Futbolcuların talep ettiği bazı konularla ilgili onlarla konuştum, müzakere ettim ama temel prensiplerime her zaman sadık kalıp, kararlılığımı korudum” cevabını verdi.