SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Çakmacı Fenerliler yakalandı

Fenerbahçe Spor Kulübü’nün renklerinde hazırladıkları çakma promosyon ve taraftar ürünlerini lisanslı diye satan 4 kişi gözaltına alındı.

Güncellenme: 15:35, 08/01/2015
Çakmacı Fenerliler yakalandı

Fenerbahçe Spor Kulübü 2013 yılında bir şirketle kulübün dergisinin satışı için anlaşma yaptı. Şirket dergileri tele-satış yöntemiyle pazarladı.

Fenerbahçe 2014'te şirketle olan sözleşmesini fesh etti. Ancak şirket yetkilileri Fenerbahçe üyelerini sonu 1907 ile biten telefonlardan aramayı sürdürdü. Satış temsilcileri kulüp üyelerine Fenerbahçe'nin zor durumda olduğunu söyleyerek sözde destek amaçlı ürünleri ederinden 5 misli fazla paraya pazarladı.

Şirketin yasadışı faaliyetlerinden haberdar olan Fenerbahçe Spor Kulübü avukatları aracılığıyla Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'ne başvurdu. Mali Suçlar polisi dün tele-satış şirketinin merkezi ile yöneticiler A.A, B.G, T.K ve A.A'nın evlerine operasyon düzenledi. Dört yönetici gözaltına alındı.

Şirket merkezinde Fenerbahçe'nin yanısıra Beşiktaş ve Trabzonspor kulüplerinin sahte ürünleri de bulundu. Ürünlere el konuldu. Şirket yetkililerinin bilgisayarlarında, Fenerbahçe kulübü üyelerinin iletişim bilgilerinin bulunduğu belirlendi.

Operasyon kapsamında ifadeleri alınan arama merkezi çalışanları şirketin yöneticilerinin talimatıyla ürünleri sattıklarını söyledi. Fenerbahçe Spor Kulübü'nün 5 üyesi operasyonun ardından gözaltına alınan kişilerden şikâyetçi oldu.

Hürriyet

Yayınlanma Tarihi:15:31,