SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bilic sonunda patladı

Galatasaray'a yenilerek liderliği Fenerbahçe'ye kaptıran Beşiktaş'ta tartışılmayan başlanan teknik direktör Slaven Bilic, çok özel açıklamalarda bulundu.

Güncellenme: 09:39, 08/01/2015
Bilic sonunda patladı

İlk yarının son maçında Galatasaray'a 2-0 mağlup olan ve uzun süre koruduğu liderlik koltuğunu rakibi Fenerbahçe'ye kaptıran Beşiktaş'ta ençok eleştirilen isimlerden biri teknik direktör Slaven Bilic olmuştu. Bu tip derbi karşılaşmalarını çözemediği, oyuna müdahale edemediği görüşlerine Hırvat hoca yakın çevresiyle yaptığı ilk yarı değerlendirmesiyle yanıt verdi. İşte Bilic'in gözünden derbi performansı, hakem kararları ve gelecek planları…

“En iyisini biz oynuyoruz”

“Kim derbi kazanmak istemez. Tabii ki ben de üzülüyorum. Bu tesadüf mü diye bakıyorum sonra… Hayır. Biz iyi oynuyoruz, zaman zaman fırsatlar da yakalıyoruz ama olmuyor. Fakat buna son vereceğiz. Bu sezon henüz derbi kazanamadık ancak en iyi futbol oynayan ekip biziz. Ligdeki sıralamaya bakın liderin 1 puan gerisindeyiz, Galatasaray'la da eşit puandayız. İkinci yarı da çok çalışıp hem derbi kazanan hem de şampiyonluğu yakalayan takım olacağız, olmak zorundayız…”

İşte kırmızıların sebebi

“Oyuncularımı kontrol edemediğim de konuşuluyor. Özellikle kırmızı kartlar için eleştiriliyoruz. Böyle şey olur mu! Herkes sorumluluğunun bilincinde. Kartlar fazla enerjimizden geliyor. Futbolcularım sahada her şeyini vermek, hep daha fazlasını istiyor. Kimse kırmızı kart görmek istemez. Tüm oyuncularım takım için savaşıyor. Hakemlerle ilgili konuşacak çok şey var. Derbi mağlubiyetlerini hakemlere bağlayacak durumda değilim. Bu çok ucuz bir bahane olur. Ama futbol otoriteleri bizim maçlarımızı izlesinler bakalım. Kararlara bir baksınlar. Herkes görecek ki müthiş bir çifte standart uygulanıyor.

Hakemler bize daha kolay kartlar gösteriyor. Oyuncularımı korumak değil ama aynı kartları diğer büyük kulüplere gösteremiyorlar…”

“Taraftar için başaracağız”

“Takımla maçtan sonra bir görüşme yaptım. Herkes bu sezonun önemini çok iyi biliyor. Geriye bakmamalıyız, bundan sonra neler yapacağımızı tartışmalıyız. Gerekirse futbolcularımla teke tek de toplantılar yapacağım. Dediğim gibi bizim camia bu sezon şampiyonluğu hak ediyor. Bu sezon yağmur kar demeden bizi Türkiye'nin her yerinde destekleyen, yalnız bırakmayan taraftarımız için şampiyonluktan başka çaremiz yok.”

“Ba’yı geç çıkardım çünkü”

“Oyuncu değişikliklerinde hatalı olduğum, Demba Ba'yı erken çıkarmam gerektiği söyleniyor. Demba Ba sahada olduğu süre içinde rakip defansı zorlayan biri. Yüzde yüz olmasa bile çalışan, elinden geleni yapan iyi bir profesyonel. Sezon boyunca attığı goller bunun kanıtı. Bir oyuncuya odaklanmak hata olur. Burada takım olarak daha iyi bir performansgöstermeliydik. Fakat yenilgiyi hak etmedik. Karşılaşmanın hakkı beraberlikti…”

Fanatik