SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş’tan yıldız oyuncuya açık kapı

Dört büyük takımından transfer listesinde yer alan A Milli Takım ve Bursaspor'un başarılı orta saha oyuncusu Ozan Tufan konusunda, Beşiktaş yönetim kurul üyesi Erdal Torunoğulları, "Ozan'ı kim beğenmez ki, çok yetenekli ve herkesin gözü önünde bir oyuncu" diye konuştu.

Güncellenme: 13:42, 08/01/2015
Beşiktaş’tan yıldız oyuncuya açık kapı

ANDERLECHT’LE ANLAŞMAK ÜZEREYDİ; AMA BEŞİKTAŞ’I TERCİH ETTİ

Radyospor’da Özgür Sancar’ın canlı yayın konuğu olan Torunoğulları, “Milosevic’i 6-7 aydır takip ediyorduk. Son dönemlerde gençlere daha fazla yatırım yapıyor. Bu oyuncu genç, gelişime açık ve Avrupa’da çok ilgi duyulan bir oyuncu. Avrupa’da pek çok takım izliyor. Anderlecht’le anlaşma yapmak üzereyken biz bu oyuncuya kadromuza kattık. Lazio da Milosevic’i istiyordu. Oyuncunun menajeriyle kontağı vardı. Ama oyuncu Anderlecht ile Beşiktaş arasında bir tercih de bulundu. Aynı şartlarda Beşiktaş’ı tercih etti. Beşiktaş’ın büyüklüğünü ortaya koyuyor bu durum” diye konuştu.

FUTBOLA SANTRAFOR OLARAK BAŞLADI

Erdal Torunoğulları, “Milosevic santrafor olarak futbola başlamıştı. Dolayısıyla sezgileri güçlü rakip forvetlerin ne yapacağını hissedebiliyor. İleride satışı olursa bizi artı değer kazandırabilecek bir oyuncu. İngiliz kulüpleri de takip ediyor onu” şeklinde konuştu.

 

SAĞ BEK ALACAĞIZ, YARIN DA OLABİLİR, SON GÜNDE…

Defansın sağ tarafı için de bir transfer yapacaklarını belirten Torunoğulları, “Sağ bek için bir oyuncu alacağız. Görüşmelerimiz devam ediyor. Defansif orta saha oyuncusu arayışımız yok. Devre arası transferi zordur; ama umarım bir sağ bek alacağız bu dönem içerisinde. Bu transfer yarın da olabilir, son günde olabilir. Transfer sabır işidir” dedi.

KADIYI KADIYA ŞİKAYET EDEMEZSİNİZ

Yeni yabancı futbolcu düzenlemesiyle de ilgili olarak görüşlerini paylaşan Erdal Torunoğulları, “Başkanımızın bu konudaki eleştirisi haklıdır. Biz mevcut uygulamaya göre düzenlememizi yapmıştık. Bu yeni düzenlemenin aşama aşama yapılması gerekirdi. Birden 14 tane oyuncuyu serbest bırakmak konusunda sanırım bir bildikleri vardır. Önder Özen söylediklerinde haklıdır. Ama kimi mahkemeye vereceksin. Kadıyı kadıya şikayet edemeyiz” dedi.

BEŞİKTAŞ’A KOLAY KART GÖSTERİLİYOR

Beşiktaş’ta ilk yarı boyunca toplam 7 kırmızı kart görülmesi konusunda ise Torunoğulları, “Bu konuya çok fazla girmek istemiyoruz. Ama kartların bu kadar kolay verilmemesi gerekir” ifadelerini kullandı.

İÇ SAHA MAÇLARINI FARKLI YERLERDE OYNAYABİLİRİZ

Erdal Torunoğulları, ligin ikinci yarısı için iç saha maçlarını farklı yerlerde oynamak şeklinde bir çalışma yürüttüklerini belirterek, “Böyle bir düşüncemiz var. Ama henüz çalışma aşamasındayız. Netleşmiş bir durum yok. Kesinleştiği zaman kamuoyuyla paylaşacağız” ifadelerini kullandı.

OZAN TUFAN

A Milli Takım ve Bursaspor’un başarılı orta saha oyuncusu Ozan Tufan’ın Beşiktaş’ın gündeminde olup olmadığıyla ilgili soru üzerine ise “İsim olarak bitmemiş bir şey hakkında bilgi vermem doğru değil. Ozan iyi bir oyuncu, yetenekli, herkesin gözü önünde bir oyuncu” şeklinde konuştu.