SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Tarık ERYİĞİT / DIŞ HABERLER

İsveç futbolunun yetiştirdiği en büyük yıldız olan Zlatan Ibrahimovic, saha içindeki yetenekleri kadar saha dışındaki açıklamaları ile de dikkat çeken bir isim…

 

Sözleri ile özgüveni yüksek bir futbolcu profili çizen golcü futbolcu ile yaşadığı bir anıyı anlatan takım arkadaşı Marco Verratti, Ibrahimovic’in kendisine olan güveninin ne boyutta olduğunu gözler önüne serdi.

Verratti’nin anlattığına göre olay, Paris Saint Germain’in şampiyon olarak tamamladığı 2012-13 sezonunda yaşandı. Lyon ile kritik bir maça çıkacak olan Başkent ekibinin o dönemde başında bulunan Carlo Ancelotti, soyunma odasında gergin tavırları ile dikkat çeker. Bunu  gören Ibrahimovic, İtalyan çalıştırıcı ile konuşmak ister. Kendisine söz veren Ancelotti’nin yanına giden İsveçli yıldız söze “İsa’ya inanır mısınız?” sorusu ile başlar. Hocasından “Evet” cevabı alan Ibahimovic “Güzel… O zaman bana inanıyorsunuz. Artık sakin olabilirsiniz” diyerek herkesi şaşırtan bir söz söyler.

Ibrahimovic’in Ancelotti ile yaşadığı bu konuşmayı yorumlayan Verratti “O böyle bir isim… Kendisine olan güveni çok fazla… Bu da dünya çapında bir yıldız olmasına yardım ediyor” değerlendirmesinde bulunuyor.

Yayınlanma Tarihi:13:53,