SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Bakanının görevine son verildi

Fas Kralı 6. Muhammed'in, Gençlik ve Spor Bakanı Muhammed Uzzin'i, 2014 FIFA Dünya Kulüpler Şampiyonası sırasında yaşanan aksaklıklar nedeniyle görevden aldığı bildirildi.

Güncellenme: 20:51, 07/01/2015
Spor Bakanının görevine son verildi

Fas Kralı 6. Muhammed’in, Gençlik ve Spor Bakanı Muhammed Uzzin’i, 2014 FIFA Dünya Kulüpler Şampiyonası sırasında yaşanan aksaklıklar nedeniyle görevden aldığı bildirildi.

Fas resmi haber ajansı MAP’ta yer alan Kraliyet Divanı açıklamasında, şampiyona kapsamında başkent Rabat’taki Mevlay Abdullah Stadı’nda oynanan bir maçla ilgili İçişleri ve Ekonomi Bakanlıkları tarafından hazırlanan araştırma ve inceleme raporunun Krala sunulduğu belirtildi.

“Sonuçlar, siyasi ve idari sorumluluğun, doğrudan Gençlik ve Spor Bakanlığına ait olduğu yönündedir” denilen açıklamada, Kral 6. Muhammed’in, Gençlik ve Spor Bakanı Uzzin’in görevden aldığı kaydedildi.

Meksika futbol kulübü Cruz Azul ile Avustralya futbol kulübü Western Sydney’in oyuncuları, geçen ay Fas’ta düzenlenen şampiyonada yoğun yağış nedeniyle Mevlay Abdullah Stadı’nın zeminin kötü olduğu ve performanslarının olumsuz yönde etkilendiğinden şikayet etmişti.

Fas kamuoyunda da “Rabat Stadı skandalı” olarak adlandırılan olayda, statta biriken yağmur sularını boşaltmak için kullanılan mekanizmanın “gelişmemiş olduğu ve bu durumun utanç verdiği” yönünde eleştiriler yapılmıştı.

Yayınlanma Tarihi:20:49,